04.05.2017 14:36

Fan stworzył petycję, żeby John Frusciante wrócił do Red Hot Chili Peppers

Jeżeli nie przepadacie za gitarzystą Joshem Klinghofferem to dobrze trafiliście - nie jesteście jedyni!

Fan stworzył petycję, żeby John Frusciante wrócił do Red Hot Chili Peppers
foto: Associated Press / Fotolink / East News

W 2009 roku wielu fanów Red Hot Chili Peppers miało powód do płaczu - John Frusciante ostatecznie postanowił opuścić szeregi kapeli. Niejeden miłośnik zespołu tęskni za gitarzystą i śni o nim po nocach. Pewien fan nawet stworzył nagranie, w którym połączył singiel „Dark Necessities” z partiami gitary Johna, które odegrał w największych przebojach zespołu.

Choć od odejścia muzyka minęło trochę czasu to nadzieja umiera ostatnia i rosyjski meloman stworzył nawet petycję, aby Frusciante wrócił do składu RHCP. Ewgenij Rzejda tak opisuje zaistniałą sytuację:

"

Po zakończeniu trasy promującej „Stadium Arcadium” w 2008 roku muzycy Red Hot Chili Peppers postanowili zrobić długą przerwę, w czasie której grupę opuścił jeden z liderów - genialny muzyk, kompozytor i gitarzysta John Frusciante. Obecnie zajmuje się on solową karierą i tworzy techno.  "

Wiele osób jest niezadowolonych z elektronicznych nagrań artysty i w sumie nic dziwnego, że powstała właśnie taka petycja. Jej twórca podkreślił również, że na krążku z „I'm With You” praktycznie nie było gitary, a pierwszy singiel „Dark Necessities” zapowiadający „The Getaway” nie był tym, czego oczekiwali fani.

foto: change.org

Na dzień 4 maja 2017 petycję podpisało 139 osób, celem jest zaś osiągnięcie 200 podpisów - dosyć mała liczba, ale tak naprawdę protesty fanów nic nie pomogą. Również petycje dotyczące tego, aby „War Pigs” Black Sabbath stał się nowym hymnem USA oraz Suicide Silence nie wydawał nowego albumu nic nie wskórały. 

Tymczasem Red Hot Chili Peppers zagra 25 lipca 2017 roku na Stadionie Cracovii promując album „The Getaway”.

Chcielibyście, żeby John Frusciante wrócił do RHCP?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Red Hot Chili Peppers John Frusciante