31.05.2018 13:59

Fan wyrzucony z koncertu Slayera, Anthraxu i Behemotha próbował... dopłynąć na niego z powrotem

Determinacja prawdziwego fana metalu nie zna granic. Pewien Kanadyjczyk za wszelką cenę chciał zobaczyć koncert w ramach pożegnalnej trasy Slayera, nawet za cenę hipotermii.

Fan wyrzucony z koncertu Slayera, Anthraxu i Behemotha próbował... dopłynąć na niego z powrotem
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Takie trasy zdarzają się tylko raz. We wspólne tournée ruszyło pięć legend metalu – Slayer, Anthrax, Lamb Of God, Testament i nasz polski Behemoth. Taki gwiazdozbiór w jednym miejscu to już wystarczający powód, by nie można było tego wydarzenia przegapić. Ale, co więcej, będzie to ostatnia okazja, by zobaczyć taki zestaw wykonawców na żywo. Po zakończeniu trasy o trafnej nazwie The Final World Tour Slayer zakończy karierę.

Jednym z przystanków trasy było kanadyjskie Toronto, a dokładniej sala Budweiser Stage. Ma ona specyficzne umiejscowienie – znajduje się na wyspie.

W trakcie koncertu, który odbywał się tam 29 maja 2018 jeden z fanów został przez ochronę obiektu wyrzucony na zewnątrz. Nie wiemy, z jakiego powodu. Wiadomo za to, że próbował do Budweiser Stage wrócić. Niezrażony niską temperaturą wody, otaczającej wyspę, wskoczył do niej i usiłował dopłynąć do miejsca koncertu!

Zdarzenie obserwował Scott Ian z Anthraxu, który uwiecznił starania desperata na zdjęciu. Warto dodać, że metalowemu Michaelowi Phelpsowi najwyraźniej najbardziej zależało właśnie na występie zespołu Scotta – miał na sobie koszulkę Anthraxu.

Niestety, nie udało mu się zobaczyć występu – po dopłynięciu do brzegu ochrona oddała go w ręce ratowników medycznych, którzy musieli go przebadać na ewentualność wystąpienia hipotermii.

Slayer – koncert w Polsce

Miejmy nadzieję, że polscy fani Anthraxu nie będą uciekać się do takich desperackich zabiegów, by zobaczyć swój ulubiony zespół. W ramach The Final World Tour Scott Ian i spółka zagrają obok Slayera, Lamb Of God i Obituary w Atlas Arenie w Łodzi. Koncert odbędzie się 27 listopada 2018. Bilety na eBilet.pl. 

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Slayer Behemoth Anthrax