Fan z koronawirusem uczestniczył w koncercie Toola. Mężczyzna zaraził innych?

06.03.2020 16:10
Fan z koronawirusem uczestniczył w koncercie Toola. Mężczyzna zaraził innych? Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

28 lutego 2020 roku w jednym z koncertów grupy Tool wziął udział mężczyzna, który okazał się nosicielem koronawirusa. Niedawno wrócił z urlopu we Włoszech.

Grupa Tool koncertuje w ramach promocji swojego najnowszego albumu "Fear Inoculum". Muzycy w przeciwieństwie do wielu innych wykonawców nie odwołali swoich występów ze względu na koronawirusa. Okazało się, że podczas imprezy w Auckland 28 lutego w wydarzeniu pojawił się mężczyzna, u którego wykryto groźnego wirusa.

Tool: Fan z koronawirusem pojawił się na koncercie

Jak donosi blabbermouth.net, u jednego z uczestników koncertu Toola zdiagnozowano koronawirusa. Mężczyzna wrócił z wakacji z północnych Włoch i aktualnie przebywa w izolatce. Fan Toola został zdiagnozowany kilka dni po koncercie, jednak już w trakcie występu ulubieńców mógł zarażać inne osoby pod sceną. 

Przeczytaj także

Dyrektor generalny do spraw zdrowia Ashley Bloomfield oświadczył mediom:

Zachęcamy wszystkie osoby, które znajdowały się na koncercie, aby uważali na objawy choroby i w razie wystąpienia jakichkolwiek z nich zgłosili się na infolinię. Ryzyko zarażenia jest raczej niskie. Nie mamy możliwości monitorowania każdej osoby, która przebywała na koncercie, dlatego ważne jest, aby każdy pilnował swoich objawów.

Jak uchronić się przed koronawirusem?

  1. Często i dokładne myj ręce
  2. Unikaj dotykania oczu, nosa i ust
  3. Zachowaj bezpieczny dystans
  4. Dbaj o prawidłowe nawyki

Posłuchaj podcastu

Żeby zmniejszyć ryzyko zakażenia i epidemii zarówno w kwestii koronawirusa, jak i większości innych chorób zakaźnych należy często i dokładnie myć ręce. Oprócz tego unikać kontaktu brudnych rąk z oczami, nosem czy ustami. Warto też zachować dystans wobec obcych osób, szczególnie tych, które sprawiają wrażenie chorych - pokasłują, kichaja. Warto też wyrobić w sobie odpowiednie nawyki jak szybkie zgłaszanie się do lekarza, kiedy widzimy objawy jakiejkolwiek choroby. Ponadto, kiedy sami kichamy, kaszlemy lub odchrząkujemy powinniśmy pamiętać o zasłonieniu ust i nosa łokciem - na dłoniach łatwiej przenosi się bakterie.

Zobacz też: Zagraj w grę i znajdź lekarstwo na koronawirusa. Naukowcy proszą o pomoc 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.