27.07.2015 12:11

Fani AC/DC kontra Narodowcy

Gdy uczestnicy koncertu AC/DC coraz liczniej zaczęli się pojawiać na ulicach Warszawy przed występem grupy, w tym samym czasie spod Pl. Zamkowego ruszyła „Manifestacja Antyimigracyjna” zorganizowana przez Młodzież Wszechpolską. Doszło do incydentu.

Fani AC/DC kontra Narodowcy
foto: Antyradio.pl/ Romana Makówka; REPORTER/East News

Australijski zespół zawitał do naszego kraju 25 lipca 2015 roku. Fani kapeli licznie przybyli na występ AC/DC na Stadionie Narodowym, co można zobaczyć na zdjęciach naszej w galerii. Wcześniej jednak część z nich umilała sobie czas w oczekiwaniu na koncert przechadzając się przez okolice Starego Miasta.

Stamtąd ruszył też o godzinie 15:00 pochód Narodowców, którzy protestowali w sprawie przyjęcia przez Polskę uchodźców z Afryki i Azji. Po wystąpieniach na Pl. Zamkowym ruszył przemarsz przez Krakowskie Przedmieście. Na flagach i transparentach widniały takie hasła, jak „Chcemy repatrianta, nie imigranta” czy „Młodzi, aktywni, radykalni”, a z ust manifestujących płynęły takie słowa, jak „Polska tylko dla Polaków”.

W odpowiedzi na skandowanie protestujących, fani AC/DC zaczęli wykrzykiwać nazwę grupy. Ot, fani rocka, którzy po paru piwach chcieli skontrastować ideologiczny patos ze swoją miłością do grupy. Niewinne wygłupy odebrane zostały jako prowokacja, stąd osoby w ramoneskach i katanach usłyszały „stare kur*y was rodziły”. Zobaczcie jak to wyglądało:

Będąc dalekim od oceny czyichkolwiek poglądów politycznych należy przyznać, że na podobnych manifestacjach niejednokrotnie dochodziło do wulgarnych wymiany zdań z osobami, które nie szły ramię w ramię z resztą protestujących. Portal Prawy.pl staje jednak w obronie uczestników „Manifestacji Antyimigracyjnej”:

"

Demonstracja wywołała negatywną reakcje tylko trzech osób na trasie przemarszu. Nie znając kodu kulturowego licznie przybyłych do Warszawy na koncert fanów zespołu AC/DC, którzy na widok marszu skandowali AC/DC i pokazywali dłonią rogi, trudno określić czy był to z ich strony wyraz aprobaty czy niechęci. "

Sądząc po komentarzach pod filmem w serwisie YouTube fani rocka są jednak odmiennego zdania:

komentarz

Co sądzicie o tym zajściu przed koncertem AC/DC w Warszawie?

Robert Skowronski
Tagi: Duperele AcDc