Fani Green Day dali koncert dla Billiego Joe Armstronga

Maciej Koprowicz
06.07.2017 12:06
Fani Green Day dali koncert dla Billiego Joe Armstronga Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Green Day odwołali koncert w Glasgow, ale ich szkoccy fani nie mieli o to żalu do zespołu. Na jeden dzień role się odwróciły – to fani zaśpiewali Billiemu Joe Armstrongowi utwory Kalifornijczyków.

Planowany na 4 lipca 2017 w Glasgow koncert Green Day nie mógł się odbyć z powodu „ekstremalnych warunków atmosferycznych”. Kiepska pogoda i brak możliwości obejrzenia swoich idoli w akcji nie zepsuły jednak humorów najwierniejszym fanom zespołu z Oakland. Postanowili sami zorganizować „koncert” dla jego lidera, Billiego Joe Armstronga.

Sympatycy Green Day koczowali pod hotelem, w którym zatrzymał się Billie Joe i chóralnie odśpiewali kilka przebojów formacji. Sprawdźcie, jak wypadła fanowska wersja „American Idiot” z albumu o tym samym tytule z 2004 roku:

Armstrong z pokoju hotelowego mógł doskonale słyszeć śpiewających fanów. Liderowi Green Day zaimponowała akcja jego wiernych wielbicieli. Odniósł się do niej w filmiku, który zamieścił na Instagramie. Wykonanie „Still Breathing” określił jako „piękne”. Wyraził też żal z powodu odwołania koncertu, co nazwał „porażką”:

Występ w Glasgow miał być ostatnim przystankiem tegorocznego tournee Amerykanów po Wielkiej Brytanii i Irlandii. Śpiewanie brytyjskich fanów dla Billiego Joe, Mike'a Dirnta i Tre Coola staje się powoli tradycją. Przed koncertem Green Day w Londynie zgromadzona publiczność chóralnie odśpiewała przebój Queen, „Bohemian Rhapsody”.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.