13.09.2018 12:00

Fani Guns N’ Roses urażeni opublikowaną na Twitterze zespołu grafiką

Zwolennicy klasycznego składu Gunsów uważają, że rysunek jest oznaką braku szacunku dla dawnych muzyków grupy.

Fani Guns N’ Roses urażeni opublikowaną na Twitterze zespołu grafiką
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Guns N’ Roses rozpisał na swoim Twitterze konkurs dla fanów. Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu plakatu. Autorzy grafik, które najbardziej spodobają się zespołowi wygrywają nową edycję kultowego albumu „Appetite For Destruction” w ekskluzywnej wersji Super Deluxe.

Zwycięskie prace można podziwiać na Twitterze grupy. Jeden z nich wywołał wśród followersów Guns N’ Roses niemałe oburzenie.

Guns N' Roses - plakat oburzył fanów zespołu

Plakat, zaprojektowany przez DK13 Design nawiązuje do „oficjalnej” okładki „Appetite”, z czaszkami muzyków składu z 1987 roku, a więc Axla Rose’a, Slasha, Duffa McKagana, Izzy’ego Stradlina i Stevena Adlera. Na rysunku DK13 również widzimy krzyż, róże i pistolety oraz nazwę zespołu i tytuł płyty pisane charakterystycznym liternictwem, z tym, że czaszki reprezentują obecny skład zespołu. Nie ma w nim Adlera i Stradlina, są za to klawiszowcy Dizzy Reed i Melissa Reese, gitarzysta Richard Fortus i perkusista Frank Ferrer.

Wielu internautów uważa, że doszło do swego rodzaju „świętokradztwa” kultowej okładki, która w ich oczach jest nierozerwalnie związana z Guns N’ Roses lat 80. i ówczesnym składem kapeli. W opinii fanów plakat jest wyrazem braku szacunku wobec Stradlina i Adlera i ich wkładu w „Appetite For Destruction”.

"

Na „Appetite” grało 5 osób. "

"

Czy są jeszcze jacyś fani Guns N’ Roses, którzy czują się urażeni tym obrazkiem/plakatem? Połowa osób na nim nie ma nic wspólnego z magią „AFD”. "

"

Obrazek jest cool. Idea jest bluźniercza. "

Jak oceniacie zwycięski plakat?

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Guns N Roses