Fani Keitha Flinta chcą postawić mu pomnik i stworzyli specjalną petycję

Aleksandra Degórska
13.03.2019 13:52
Fani Keitha Flinta chcą postawić mu pomnik i stworzyli specjalną petycję Fot. EMPICS Entertainment/EAST NEWS

Pomnik miałby pojawić się w Braintree - mieście, gdzie rozpoczęła się historia grupy The Prodigy.

W związku ze śmiercią wokalisty The Prodigy 4 marca 2019, wielu fanów chce oddać mu należyty hołd. Jedna z wielbicielek, Saphya Gower, stworzyła internetową petycję, by w Braintree powstał pomnik Keitha Flinta. To właśnie w tym mieście w 1990 roku powstał The Prodigy i tutaj Keith Flint uczęszczał do collage'u.

Pomnik Keitha Flinta? Fani The Prodigy stworzyli specjalną petycję

Na dzień 13 marca 2019 petycję podpisało 3 621 osób, celem jest zebranie 4 000 podpisów. Fanka zdaje sobie sprawę, że na razie jest za wcześnie na realizację tak ambitnego planu, ale petycja będzie skierowana do władz, by wzięły pod uwagę postawienie pomnika w mieście.

Przeczytaj także

W petycji fanki The Prodigy możemy przeczytać takie uzasadnienie tego projektu:

Keith był ważną postacią nie tylko dla ludzi w Braintree, był kochany i doceniany na całym świecie. Ponieważ historia The Prodigy rozpoczęła się w Braintree, powinniśmy pamiętać o Flincie. Istotne jest również to, jak ważne jest rozmawianie na temat zdrowia psychicznego, a nie cierpienie w samotności.

Saphya Gower podkreśliła, że każda generacja ma swoich idoli, którym chce podziękować za twórczość:

Pokolenie moich rodziców miało The Beatles i The Rolling Stones. Moje pokolenie miało The Prodigy - Manchester słuchał Oasis, Braintree natomiast The Prodigy.

Oficjalna przyczyn śmierci Keitha Flinta z The Prodigy

Ciało muzyka zostało znalezione w domu w Essex - ratownicy pogotowia ratunkowego próbowali go reanimować, ale niestety było już za późno. O śmierci Keitha Flinta poinformowali muzycy The Prodigy, którzy wyznali, że Keith Flint popełnił samobójstwo. John Lydon przyznał, że Flint był bardzo samotny oraz nie mógł pogodzić się z rozwodem.

Zobacz także: >> Muzycy zareagowali na śmierć wokalisty The Prodigy, Keitha Flinta <<

W końcu poinformowano, że oficjalną przyczyną śmierci muzyka było samobójstwo poprzez powieszenie. Wyniki raportu toksykologicznego poznamy w lipcu 2019.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.