02.08.2017 16:04

Fani Korna z Polski stworzyli teledysk do utworu „Layla”

Polscy fani Korna chcą dzięki stworzonemu przez siebie teledyskowi przekonać zespół, by na polskim koncercie wykonał utwór „Layla”.

Fani Korna z Polski stworzyli teledysk do utworu „Layla”
foto: kadr z wideo

Akcje fanów przed koncertami słynnych zespołów to już tradycja. Szanujący się miłośnicy rockowego wykonawcy starają się podczas jego wizyty w Polsce zaskoczyć go jakimś happeningiem. Przykładowo, fani System Of A Down podczas jego występu wypuścili w powietrze balony, a Amy Lee z Evanescence została obsypana różami. Z kolei wielbiciele Depeche Mode przed koncertem tego zespołu przygotowali własny film do utworu „Going Backwards”.

Sympatycy Korna nie są gorsi i także przygotowali dla ulubieńców niespodziankę przed ich występem, przewidzianym na 15 sierpnia 2017 na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty. Pod hasłem „Polish fans for KoRn vs KoRn for Polish fans” stworzyli fanowski film do piosenki „Layla”. Chcą w ten sposób przekonać zespół do zagrania mało znanego kawałka, outtake’a z debiutanckiego albumu „Korn” z 1994. Wybór utworu tłumaczyli na poświęconej akcji stronie na Facebooku:

"

Dlaczego właśnie ten kawałek? Ponieważ jest świetnie zbudowany, ma groove i melodie, ma moc i klimat, od wielu wielu lat nie był grany przez zespół na żywo (tymbardziej w Polsce). Byłby to cudowny rarytas, gdyby Korniszony zagrali go specjalnie dla nas polskich fanów :) "

Fani biorący udział w akcji nakręcili siebie podczas wykonywania utworu. Jedni śpiewali, inni grali na perkusji, jeszcze inni na gitarze, a niektórzy po prostu się wygłupiali przed kamerą. Nie zabrakło też popisów najmłodszych fanów Korna. Fanowskie filmiki zostały następnie zmontowane w swego rodzaju teledysk do „Layli”. Został on poprzedzony słowami:

"

Hej Korn, jesteście gotowi na wyzwanie od najlepszych pieprzonych fanów na świecie? Polskich fanów? Zaśpiewamy dla Was „Laylę” i chcielibyśmy, byście zaśpiewali „Laylę” dla nas. 15 sierpnia 2017 w Dolinie Charlotty na Festiwalu Legend Rocka! Zróbmy to! "

Jak wypadli fani Korna wspólnie śpiewający jego kawałek? Zobaczcie sami:

Organizatorzy mają nadzieję, że wideo dotrze do zespołu i skłoni go do „podjęcia wyzwania”, czyli odkurzenia starego utworu i zaprezentowania go polskim fanom. Koordynatorka akcji, Kamila Kilian wyjaśnia:

"

Organizujemy akcję z miłości do zespołu Korn. Chcemy dotrzeć z nią jak najdalej, a przede wszystkim do samego zespołu, o to głównie nam chodzi. Żeby zespół zagrał utwór „Layla” na koncercie w Dolinie Charlotty. "

Występ Korna na Festiwalu Legend Rocka już 15 sierpnia 2017. Przed poprzednim koncertem w Polsce, 31 marca 2017, Amerykanie otrzymali inną niespodziankę – dostali od wielbicieli z naszego kraju album z fanartami.

Maciej Koprowicz