Fani Kory grożą wokalistce Złotego Maanamu śmiercią. Artystka boi się o swoje życie

Olga Konarzycka
24.08.2018 13:30
Karolina Leszko-Tyszyńska/Kora|undefined Fot. kadr z wideo Koncert Złoty Maanam - "Tarnów Polskiej Piosenki Festival"/Złoty Maanam/VIPHOTO/ East News

Karolina Leszko-Tyszyńska dostaje niepokojące wiadomości od wielbicieli Maanamu. Niektórzy fani zespołu wysyłają do wokalistki wiadomości pełne gróźb i wyzwisk. Kobieta poważnie boi się o swoje bezpieczeństwo.

Grupa Maanam zakończyła swoją działalność w 2008 roku. Przez lata obecności na scenie jej członkom udało się stworzyć wiele przebojów, które na stałe zapisały się w historii polskiej muzyki. Po rozpadzie zespołu jego wokalistka Kora zajęła się karierą solową, natomiast Marek Jackowski - gitarzysta i główny kompozytor grupy - udzielał się w wielu kolejnych projektach muzycznych. Niedługo przed swoją śmiercią artysta postanowił na nowo zająć się wielkimi przebojami Maanamu. W tym celu stworzył jego nową odsłonę - Złoty Maanam. Muzyk z pewnością nie spodziewał się, że projekt wzbudzi tyle kontrowersji.

Fani Kory grożą wokalistce Złotego Maanamu

Po śmierci Kory w 2018 roku na nowo rozgorzała dyskusja nad działalnością Złotego Maanamu. Wokalistka za życia miała raczej chłodny stosunek do całego projektu. Ponadto, wielu fanów uważa, że Marek Jackowski nie wyobrażał sobie zespołu z inną wokalistką. Tego typu głosy doprowadziły do tego, że Karolina Leszko-Tyszyńska stała się ofiarą internetowej nagonki. Mało tego, kobieta zaczęła nawet otrzymywać od internautów groźby.

W wywiadzie dla Super Expressu wokalistka opowiedziała o nieprzyjemnościach, jakich doświadczyła ze strony niektórych fanów Kory.

Zaczęłam bać się o życie moje i moich dzieci. Zalała mnie fala wyzwisk i pogróżek na prywatnym koncie na Facebooku (...) Na dodatek [jeden z internautów] zapowiedział, że przyjedzie na koncert i zrobi tam demolkę.

Wokalistka pokazała również screena jednej z podobnych konwersacji. Jej rozmówca otwarcie życzy kobiecie śmierci, wyzywa oraz grozi, że zaatakuje Leszko-Tyszyńską i uszkodzi jej twarz. Jak ujawnił menedżer zespołu Wojciech Pijanowski sprawa została już zgłoszona na policję.

Kontrowersje wokół Złotego Maanamu

Złoty Maanam rozpoczął swoją działalność już po śmierci Jackowskiego. Na czele grupy stanął wieloletni gitarzysta Maanamu, Ryszard „Placho” Olesiński. Na wokalistkę wybrano Karolinę Leszko-Tyszyńską, która zaistniała w programie „Szansa na sukces”. I chociaż muzycy wielokrotnie podkreślali, że otrzymali prawną zgodę na wykorzystywanie twórczości Marka Jackowskiego, działalność zespołu od razu wzbudziła wiele emocji wśród fanów.

W związku z tym pod koniec sierpnia 2018 roku Ryszard „Placho” Olesiński wydał oświadczenie, w którym podkreślił, że działalność Złotego Maanamu jest rodzajem hołdu złożonego Korze i Markowi Jackowskiemu. Ponadto gitarzysta stwierdził, że obowiązkiem każdego żyjącego członka zespołu jest przypominanie kolejnym pokoleniom twórczości grupy i dalsze promowanie ich wielkich przebojów.

Ryszard „Placho” Olesiński broni wokalistki Złotego Maanamu

Olesiński stanął również w obronie Karoliny Leszko-Tyszyńskiej, która jego zdaniem wykazała się odwagą angażując się w projekt - doskonale zdawała sobie bowiem sprawę z tego, że nie wszyscy fani zaakceptują jej wykonania przebojów Maanamu. Muzyk stwierdził także, że kobieta została zaproszona do zespołu przez samego Marka Jackowskiego, który dostrzegł jej talent i charyzmę.

Co sądzicie o całej sprawie?

Olga Konarzycka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.