28.03.2019 16:29

Czy wiesz, że... fani Metalliki nalegali, żeby grupa zmieniła wokalistę po ukazaniu się "Kill 'Em All"?

Wokalistka Doro opowiedziała ciekawą historyjkę o tym, jak tuż przed pojawieniem się "Ride the Lightning" wielu fanów nie było zadowolonych z Jamesa Hetfielda.

Metallica
foto: Goodman/LNP/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Metallica skończyła się na "Kill 'Em All"? Fani zespołu nadal są podzieleni i nie mogą jednogłośnie zdecydować, który krążek jest najlepszy - jest sporo zwolenników "Kill 'Em All" kłócących się z fanami "Ride the Lightning", zaś wielbiciele "Muster of Puppets" w ogóle nie chcą słuchać zdania innych.

Fani nalegali, by Metallica zmieniła wokalistę po ukazaniu się "Kill 'Em All"

James Hetfield na samym początku istnienia Metalliki nie czuł się komfortowo w roli wokalisty. Postrzegał siebie głównie jako gitarzystę i przez dłuższy czas nie mógł odnaleźć się w roli frontmana kapeli. To też spowodowało, że nie wszyscy byli zadowoleni, iż w kapeli to właśnie on sprawuje rolę frontmana. Sama Metallica brała również pod uwagę zamianę ról i uczynienie z Larsa Ulricha wokalisty. 

Jak Metallica wykonywała „Whiplash” w 1983 roku?
Jak Metallica wykonywała „Whiplash” w 1983 roku?
Przeczytaj także Jak Metallica wykonywała „Whiplash” w 1983 roku?

Niemiecka wokalistka Doro, która znana jest ze swojej działalności w kapeli Snakebite, wspomniała w wywiadzie dla Louder Sound, że fani przed ukazaniem się 2. płyty Metalliki chcieli zmiany wokalisty. Ona jednak od samego początku była pod wrażeniem Hetfielda:

"

Kocham wokal Jamesa Hetfielda na "Ride the Lightning". Pamiętam, że w tamtym czasie wiele osób nalegało, żeby Metallica zmieniła wokalistę. Ja jednak zawsze broniłam jego głosu, bo świetnie współbrzmiał z materiałem. Jest prawdziwy i autentyczny oraz ma sporo charyzmy. Muszę przyznać, że gdy pierwszy raz go zobaczyłam, podkochiwałam się w nim i udało mi się go lepiej poznać. Nigdy do niczego nie doszło między nami! Po prostu podziwiam go jako wokalistę i frontmana. "

Metallica zagra koncert w Polsce w 2019

Polscy fani będą mogli się przekonać o wokalnych możliwościach Jamesa Hetfielda już niebawem przy okazji koncertu kapeli. Metallica zagra 21 sierpnia 2019 na PGE Narodowym w Warszawie. Przed thrashmetalowcami wystąpią Ghost i Bokassa.

Czy Metallica powinna zmienić wokalistę?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica