24.06.2020 14:10

Fani Metalliki wybrali swój ulubiony utwór zespołu. Który zwyciężył?

Spoiler alert: na szczęście nie było to "The Unforgiven" ani "Nothing Else Matters". Konkurs na najlepszą piosenkę trwał od kilka tygodni. Został nareszcie rozstrzygnięty.

Fani Metalliki wybrali swój ulubiony utwór zespołu. Który zwyciężył?
foto: Amy Harris/Invision/AP/East News

Od kilku tygodni Metallica przeprowadzała na swoim fanpage'u na Facebooku ankietę, w której fani wybierali swój ulubiony utwór zespołu. Głosowanie przeprowadzono w formie pucharowej - do kolejnej rundy przechodziła piosenka z największą ilością głosów. Pod uwagę były brane wszystkie utwory autorstwa Metalliki.

Fani Metalliki wybrali najlepszy utwór zespołu

Na początku przeprowadzono losowanie, a następnie odbywały się "pojedynki" między poszczególnymi utworami. Wybierano drogą pucharową. Do finałowej rundy dostały się utwory "One" oraz "Master of Puppets", pochodzące kolejno z albumów "... And Justice For All" oraz "Master of Puppets".

Metallica
Metallica
Przeczytaj także Kolejny koncert Metalliki do obejrzenia za darmo w domu. Zobacz występ z 2008 roku

Łącznie oddano ponad 147 tysięcy głosów, więc pojedynek był naprawdę emocjonujący. Zwycięzca był jednak bezapelacyjny - zwyciężył "Master of Puppets" z wynikiem 58% głosów. To właśnie tytułowy utwór z krążka z 1986 roku jest najlepszym utworem Metalliki według fanów zespołu:

Utwór jest oczywiście pozycją obowiązkową na każdym koncercie Metalliki od 1986 roku. Piosenka od lat jest uznawana za jedną z najlepszych w historii nie tylko metalu, ale także muzyki ogólnie. Ponad 8-minutowy kawałek jako jedyny został skomponowany przez każdego z ówczesnych członków Metalliki (większość albumu była napisana przez duet Hetfield-Ulrich).

Być może właśnie ta kreatywna współpraca wszystkich czterech panów spowodowała, że "Master of Puppets" stało się tak kultowym utworem? 

Który kawałek powinien waszym zdaniem wygrać?

Tagi: Rock News Metallica