15.12.2015 10:24

Fani QOTSA złożyli hołd Eagles of Death Metal

Miesiąc po zamachu terrorystycznym w klubie Bataclan fani Eagles of Death Metal wciąż wspierają zespół. Tym razem przygotowali specjalne wideo.

Fani QOTSA złożyli hołd Eagles of Death Metal
foto: kadry z wideo

13 listopada 2015 roku w trakcie koncertu w Paryżu zginęło 89 osób. Zespół Jessego Hughesa zebrał kondolencje zarówno od fanów, jak i muzyków z całego świata. Miłośnicy Eagles of Death Metal błyskawicznie zorganizowali też akcję, w ramach której chcieli wspomóc singiel zespołu na listach przebojów.

Teraz do akcji wkroczyła społeczność „rodziny” Queens of the Stone Age. Skupiona w grupy na Facebooku, liczy sobie ponad 4 tysiące członków. Część z nich wzięła udział w nagraniu specjalnego wideo, w którym wyrażają solidarność z zespołem i przekazują swoje wsparcie.

"

Miesiąc po tych okropnych wydarzeniach, niepotrzebnych śmierciach i milionach złamanych serc na całym świecie, doświadczyliśmy w naszej społeczności przytłaczających dowodów miłości i wsparcia. Pragniemy przekazać je teraz zespołowi i jego ekipie, którzy chcieli po prostu zagrać rock and rolla. "

W dwuminutowym nagraniu fani najrozmaitszych narodowości wyrażają najszczersze współczucie w krótkich, zmontowanych ze sobą segmentach. Nie zabrakło również polskiego akcentu.

Wideo trafiło do samego Josha Homme'a, który oprócz przewodzenia Queens of the Stone Age, udziela się również w Eagles of Death Metal. Choć tragicznego listopadowego wieczoru nie było go w Bataclan, nadal czuje się częścią zespołu i brał udział m.in. w jego pierwszym wywiadzie udzielonym po zamachu. Nagranie fanów zrobiło na nim duże wrażenie, czemu dał wyraz na oficjalnym profilu facebookowym swojej macierzystej formacji.

"

Myślę, że jestem jednym z pierwszych w naszej grupie, który to ogląda. Ciężko mi ubrać w słowa to, co czuję przy tym nagraniu. Jestem dumny, że jestem pośród Was, częścią Was, jednym z Was. Dziękuję za ten piękny i wspaniałomyślny prezent. Nawet nie wiecie, ile to dla mnie znaczy. Pokornie Wam dziękuję. Jestem pełen podziwu. Nigdy nie zapomnę tego, co tutaj razem zrobiliście. Dziękuję. "

Fani z „Queens of the Stone Age family” zachęcają do wspierania zespołu w każdy możliwy sposób oraz do dołączania do ich grupy. Niestety, w wyniku nagłego zalania spamem społeczność na Facebooku musiała zmienić swój status na ukryty. Szczegóły, jak do niej dołączyć, znajdziecie w opisie pod wideo.

W grudniu 2015 roku hołd Eagles of Death Metal złożył też m.in. zespół U2. W trakcie dwóch koncertów w Paryżu wykonał utwór „People Have the Power” Patti Smith - raz z udziałem jego autorki, a drugiego dnia z grupą Jessego Hughesa.

Jak Wam się podoba wideo fanów grup Josha Homme'a?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Josh Homme Eagles of Death Metal