Fani QOTSA złożyli hołd Eagles of Death Metal

Jakub Gańko
15.12.2015 10:24
|north Fot. kadry z wideo

Miesiąc po zamachu terrorystycznym w klubie Bataclan fani Eagles of Death Metal wciąż wspierają zespół. Tym razem przygotowali specjalne wideo.

13 listopada 2015 roku w trakcie koncertu w Paryżu zginęło 89 osób. Zespół Jessego Hughesa zebrał kondolencje zarówno od fanów, jak i muzyków z całego świata. Miłośnicy Eagles of Death Metal błyskawicznie zorganizowali też akcję, w ramach której chcieli wspomóc singiel zespołu na listach przebojów.

Teraz do akcji wkroczyła społeczność „rodziny” Queens of the Stone Age. Skupiona w grupy na Facebooku, liczy sobie ponad 4 tysiące członków. Część z nich wzięła udział w nagraniu specjalnego wideo, w którym wyrażają solidarność z zespołem i przekazują swoje wsparcie.

Miesiąc po tych okropnych wydarzeniach, niepotrzebnych śmierciach i milionach złamanych serc na całym świecie, doświadczyliśmy w naszej społeczności przytłaczających dowodów miłości i wsparcia. Pragniemy przekazać je teraz zespołowi i jego ekipie, którzy chcieli po prostu zagrać rock and rolla.

W dwuminutowym nagraniu fani najrozmaitszych narodowości wyrażają najszczersze współczucie w krótkich, zmontowanych ze sobą segmentach. Nie zabrakło również polskiego akcentu.

Wideo trafiło do samego Josha Homme'a, który oprócz przewodzenia Queens of the Stone Age, udziela się również w Eagles of Death Metal. Choć tragicznego listopadowego wieczoru nie było go w Bataclan, nadal czuje się częścią zespołu i brał udział m.in. w jego pierwszym wywiadzie udzielonym po zamachu. Nagranie fanów zrobiło na nim duże wrażenie, czemu dał wyraz na oficjalnym profilu facebookowym swojej macierzystej formacji.

Myślę, że jestem jednym z pierwszych w naszej grupie, który to ogląda. Ciężko mi ubrać w słowa to, co czuję przy tym nagraniu. Jestem dumny, że jestem pośród Was, częścią Was, jednym z Was. Dziękuję za ten piękny i wspaniałomyślny prezent. Nawet nie wiecie, ile to dla mnie znaczy. Pokornie Wam dziękuję. Jestem pełen podziwu. Nigdy nie zapomnę tego, co tutaj razem zrobiliście. Dziękuję.

Fani z „Queens of the Stone Age family” zachęcają do wspierania zespołu w każdy możliwy sposób oraz do dołączania do ich grupy. Niestety, w wyniku nagłego zalania spamem społeczność na Facebooku musiała zmienić swój status na ukryty. Szczegóły, jak do niej dołączyć, znajdziecie w opisie pod wideo.

W grudniu 2015 roku hołd Eagles of Death Metal złożył też m.in. zespół U2. W trakcie dwóch koncertów w Paryżu wykonał utwór „People Have the Power” Patti Smith - raz z udziałem jego autorki, a drugiego dnia z grupą Jessego Hughesa.

Jak Wam się podoba wideo fanów grup Josha Homme'a?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.