13.06.2018 16:25

Fani Red Hot Chili Peppers przez pomyłkę kupują bilety na koncerty grupy dudziarzy

Przed zakupem biletów na koncert sprawdźcie dokładnie wszystkie szczegóły, w tym przede wszystkim nazwę zespołu. Inaczej skończycie jak fani Red Hot Chili Peppers, którzy przez pomyłkę kupują wejściówki na występy grupy dudziarzy – Red Hot Chili Pipers.

RHCP Anthony Kiedis
foto: East News/Drew Altizer/Sipa USA

Można chyba śmiało stwierdzić, że Red Hot Chili Pipers to najpopularniejszy zespół dudziarzy na świecie. Znakomity PR zapewniła im nazwa, która brzmi niemalże identycznie z nazwą popularnej rockowej grupy.

Red Hot Chili Pipers źródłem wielu pomyłek

Red Hot Chili Pipers to szkocki cover band, któremu podczas koncertów zdarza się również wykonywać znane rockowe utwory. Okazuje się jednak, że grupa dudziarzy stała się powodem wielu nieporozumień. Fani Red Hot Chilli Peppers coraz częściej przez pomyłkę kupują bilety właśnie na występy dudowe. Wszystko przez nazwę zespołu, która niemalże do złudzenia przypomina tą należącą do znanej amerykańskiej grupy rockowej. W języku angielskim słowo dudy brzmi „bagpipes”. Nazwa Pipers dosłownie oznacza więc dudziarzy.

Pisaliśmy już o pewnej parze, którą spotkała podobna historia. Mało kto jednak spodziewał się, że ta sytuacja nie pozostanie jedynie jednorazowym przypadkiem.

Pomyłka fana Red Hot Chili Peppers

Jeden z użytkowników Reddita o nicku kconjog postanowił za pośrednictwem serwisu podzielić się swoją historią. Pewnego dnia odkrył on, że Red Hot Chillli Peppers ma zagrać koncert w jego rodzinnym Edynburgu. Internauta z radością zauważył również, że bilety sprzedawane są po promocyjnej cenie wynoszącej 30 funtów.

"

Większość zespołów zwykle gra w Glasgow. Nie mogłem więc uwierzyć w swoje szczęście, kiedy zobaczyłem, że grają w moim mieście! "

Koncert dudziarzy zamiast rockowego zespołu

Szczęśliwy posiadacz wejściówek oczywiście wybrał się na koncert. Występ rozpoczął się jednak w dość nietypowy sposób – muzyką graną na dudach. I chociaż nie była to rzecz, której spodziewał się po supporcie, szybko uznał, że to zwyczajny sposób na zdobycie dodatkowej sympatii szkockiej publiczności.

Po godzinie zniecierpliwiony fan Kiedisa i spółki zaczął jednak wypytywać innych obecnych na koncercie, kiedy w końcu zobaczą swoich idoli.

"

Zwróciłem się do mężczyzny obok mnie i spytałem kiedy Red Hot Chili Peppers wyjdą na scenę, on zaśmiał się i odpowiedział: „Dobry żart kolego eh” "

Wówczas wszystko stało się jasne i fan RHCP zdał sobie sprawę z niefortunnej pomyłki.                         

Zabawne pomyłki związane z nazwą zespołu

To nie jedyny przypadek nieporozumień związanych z nazwą Red Hot Chili Pipers. Użytkownicy portalu Reddit zwierzali się z wielu podobnych opowieści. Jeden z nich zobaczył informację o występie ulubionej grupy we własnej szkole, co po dokładnym sprawdzeniu okazało się być koncertem zespołu dudowego. Innym razem ktoś czekał na telewizyjny koncert RHCP tylko po to, by ujrzeć na scenie Pipersów.

dudy

Okazuje się jednak, że nie wszystkie zabawne sytuacje fanów Red Hot Chili Peppers związane są z grupą dudziarzy. Użytkownik Reddita o nicku 84-sheepdog wspomniał historię, która przydarzyła mu się na lotnisku. W oczekiwaniu na swój lot ujrzał osobę trzymającą tabliczkę z nazwą zespołu, jakby oczekiwał że cała grupa niebawem wysiądzie z kolejnego samolotu.

Nie trzeba chyba dodawać, jak bardzo internauta był wówczas podekscytowany. Myślał nawet nad słowami, które wypowie jak tylko spotka swoich idoli. Gdy samolot w końcu przybył na miejsce długo wyczekiwany przez niego zespół okazał się być… dziecięcą drużyną piłki nożnej, noszącą tą samą nazwę, co grupa muzyków.

Pamiętajcie więc, że czasem warto uważnie czytać.

Olga Konarzycka
Tagi: Duperele Red Hot Chili Peppers