23.10.2017 13:43

Fani Scorpions „odkryli” okładkę nowej składanki. Znamy też tracklistę

Album „Born To Touch Your Feelings – Best Of Rock Ballads” ukaże się 24 listopada 2017. Fani mogli odkryć jego okładkę dzięki… hasztagom.

Fani Scorpions „odkryli” okładkę nowej składanki. Znamy też tracklistę
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Nie od dziś wiadomo, że Scorpions to specjaliści od rockowych ballad. Niemcy jak mało kto umieją dać czadu, by przypomnieć tylko „Rock You Like A Hurricane”, ale równie przekonująco wypadają w delikatniejszym repertuarze.

Takie ballady, jak „Wind Of Change”, „Still Loving You”, „When The Smoke Is Going Down” czy „Send Me An Angel” zna każdy fan rocka. I nie tylko rocka – utwory od lat goszczą na playlistach mainstreamowych stacji radiowych.

Nadszedł więc czas, by zebrać najlepsze ballady grupy Klausa Meinego na jednym krążku. Płyta „Born To Touch Your Feelings – Best Of Rock Ballads” ukaże się 24 listopada 2017 na CD, winylu i w formie cyfrowej. Trafi na nią 15 słynnych utworów Niemców, niektóre w wersjach innych niż z albumów studyjnych, co czyni wydawnictwo gratką dla fanów. Na płycie znajdą się dodatkowo dwa zupełnie nowe utwory – „Melrose Avenue” i „Always Be With You”. Meine mówił o premierowych kawałkach:

"

Weszliśmy do studia i wszyscy przynieśli świetne pomysły. Właśnie skończyliśmy sesję nagraniową, posłuchaliśmy pierwszych miksów i to brzmi naprawdę dobrze. To będzie płyta typu „best of ballads”, ale z nowymi piosenkami. To będzie bardzo fajny projekt. "

Tracklista składanki przedstawia się następująco: 

 1. „Born To Touch Your Feelings (MTV Unplugged studio edit)”
 2. „Still Loving You (Comeblack version)”
 3. „Wind Of Change (Comeblack version)”
 4. „Always Somewhere (2015 remaster) ”
 5. „Send Me An Angel (new acoustic version 2017)”
 6. „Holiday (2015 remaster)”
 7. „Eye Of The Storm (radio edit)”
 8. „When The Smoke Is Going Down (2015 remaster)”
 9. „Lonely Nights”
 10. „Gypsy Life”
 11. „House Of Cards (single edit)”
 12. „The Best Is Yet To Come”
 13. „When You Came Into My Life (MTV Unplugged studio edit) ”
 14. „Lady Starlight (2015 remaster)”
 15. „Follow Your Heart (new full band version 2017)”
 16. „Melrose Avenue”
 17. „Always Be With You”

W nietypowy sposób zespół zaprezentował okładkę kompilacji. Zaprosił bowiem swoich fanów do zabawy w mediach społecznościowych. Fani mieli tagować swoje zdjęcia na Instagramie hasztagiem #borntotouchyourfeelings. Wraz ze wzrostem liczby oznaczonych zdjęć, na stronie internetowej zespołu odsłaniała się coraz większa część okładki. Oczywiście zespół ma na całym świecie tak wielu miłośników, że zagadka rozwiązała się w ciągu raptem kilku dni.

scorpions born to touch

Składanki z najlepszymi balladami zespołu będzie można posłuchać już 24 listopada 2017, a tydzień później Scorpions wystąpi w Polsce. Zespół zagra 1 grudnia 2017 w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu. Supportem będzie Nocny Kochanek.

 

Maciej Koprowicz
Tagi: #Rock News #Scorpions