03.01.2018 12:05

Fani nie mogą filmować przy grobie Chrisa Cornella

Do wdowy po muzyku trafił list z wyjaśnieniami, dlaczego fani powinni przestać nagrywać cmentarz.

Fani nie mogą filmować przy grobie Chrisa Cornella
foto: Chris Pizzello / Invision / AP / Fotolink / East News

17 maja 2017 roku odszedł wokalista Soundgarden, Chris Cornell. Ta wieść wywołała rozpacz nie tylko wśród jego fanów, ale również i gwiazd, które dzieliły się swoimi wspomnieniami związanymi z wokalistą w mediach społecznościowych.

Ciało wokalisty skremowano 23 maja 2017 roku i spoczęło na cmentarzu Hollywood Forever Cemetery w Los Angeles niedaleko grobu Johnny'ego Ramone. Pogrzeb Cornella odbył się 26 maja 2017 i na uroczystości pojawiło się sporo znanych muzycznych nazwisk.

Codziennie fani odwiedzają grób muzyka i pojawił się w związku z tym problem. Wdowa po muzyku, Vicky Cornell, otrzymała list od zarządcy cmentarza z prośbą, by odwiedzający dostosowali się do panującej tam reguły, by nie filmować na terenie cmentarza.

List został udostępniony na Twitterze Chrisa Cornella z adnotacją od menedżmentu zajmującego się sprawami muzyka:

"

Rozumiemy, że niektórzy fani Chrisa chcą nagrać swoją wizytę na Hollywood Forever, ale zostaliśmy poinformowani, że jest to wbrew polityce cmentarza. Dziękujemy wszystkim za zrozumienie. "

W liście do Vicky zarządca dokładnie wyjaśnił, że zasada 17 w regulaminie obejmuje nadzór nad wszystkim, co dzieje się na terenie cmentarza, co również dotyczy filmowania:

"

Nie wyrażamy zgody, by nieuprawnione osoby filmowały cokolwiek na terenie cmentarza. To nasz obowiązek, by chronić prywatność rodzin, które powierzyły nam opiekę nad osobami, które były ukochane. Ochrona została poinstruowana, by wstrzymywać nagrywanie. "

Zobaczcie całą treść tego listu:

Zarządca podkreślił, że wszystkie osoby, które naruszą to prawo będą życzliwie potraktowane. Jednocześnie podkreślił, że nie ma dnia, gdy ktoś nie przyszedłby na grób Cornella, co świadczy jak ważną osobą był muzyk.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Chris Cornell