Fani ruszyli ze zbiórką pieniędzy na kaucję dla aresztowanego gitarzysty Cannibal Corpse
Kamil Kacperski
13.12.2018 13:21
Fani ruszyli ze zbiórką pieniędzy na kaucję dla aresztowanego gitarzysty Cannibal Corpse Fot. kadr z wideo

Ich inicjatywa została jednak bardzo szybko zakończona przez platformę Go Fund Me, na której zbiórka pieniędzy była prowadzona. Pat O'Brien został aresztowany wieczorem 10 grudnia 2018 roku. 

Pat O'Brien trafił do aresztu  10 grudnia 2018 roku, kiedy to zaczął grozić nożem funkcjonariuszom policji. Kilkadziesiąt minut wcześniej służby przyjechały na miejsce z powodu pożaru w jego domu. Muzyk przechowywał duże ilości amunicji i broni, która w kontakcie z ogniem zaczęła płonąć, tylko powiększając zagrożenie. Później okazało się, że w trakcie pożaru mężczyzna włamał się do domu swojej sąsiadki, a następnie wyszedł na podwórko i nie chciał go opuścić. O'Brien został aresztowany za włamanie i napaść na oficera policji, a sędzia zażądał 50 tysięcy dolarów kaucji. 

Tutaj do sprawy weszli fani, a konkretnie jeden użytkownik platformy Go Fund Me zwany "CannibaL'David Corpse'Aguillard". Przygotował zbiórkę, której celem było zdobycie 57 tysięcy dolarów, które potrzebne były na zapłacenie kaucji O'Briena. W kampanii umieszczono również opis zbiórki, który brzmiał (transkrypcja dzięki Ultimate-Guitar.com):

Pat O'Brien został aresztowany 10 grudnia 2018 roku z powodu poważnych zarzutów. Każdy, kto zna Pata wie, że ma dobre serce i jest dobrym przyjacielem. Nikt z nas nie chce, żeby został za kratami długo, dlatego zacząłem zbierać pieniądze, aby zapłacić jego kaucję. Sędzia ustalił, że wynosi ona 50 tysięcy dolarów. Każdy grosz pomoże naszej sprawie. Musielibyśmy znaleźć jeszcze poręczyciela i zapłacić mu około 10% i dodatek, czyli około 5750 dolarów. I dać w zastaw mój samochód. Wszystkie pieniądze zostaną przekazane Patowi. Jeżeli ktoś inny wpłaci kaucję za Pata, wszystkie pieniądze na tej stronie i tak trafią do Pata, by pomóc mu w jakikolwiek sposób. Wspierajmy Pata w tak trudnej sytuacji. 

Zamknięto kampanię wspierającą gitarzystę Cannibal Corpse

Kilka godzin później CannibaL'David Corpse'Aguillard dodał aktualizację na Go Fund Me:

Dziękuję wam za wsparcie rodziny O'Brienów. Wiem, że wydadzą sporo pieniędzy na Pata. Każdy dolar będzie przeznaczony dla nich, aby pomóc Patowi, nieważne, czy historia jest prawdziwa, czy nie. Po prostu czuję potrzebę wsparcia dla metalowej legendy, która stworzyła wiele wspaniałego death metalu. Jestem z Tobą, Pat. Jakoś to przetrwasz.

Zbiórka pieniędzy zakończyła się jednak klapą. Niedługo po opublikowaniu aktualizacji Go Fund Me zamknęło kampanię. Niestety nieznany jest powód nagłego zakończenia zbiórki. Inicjatywa musiała jednak w jakiś sposób naruszać regulamin platformy, skoro GFM postanowiło ją przedwcześnie zakończyć. 

Pat O'Brien aresztowany. Zobaczcie wideo z sądu

O'Brien stanął 11 grudnia 2018 roku przed sądem. Telewizja WFLA News Channel 8 udostępniła nagrania dotyczące sprawy. W wideo widzimy, że mężczyzna został ubrany w kamizelkę przeciwsamobójczą. Na razie nie wiemy, jaka grozi mu kara:

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.