19.06.2017 15:48

Fani z Polski chcą uczcić Chrisa Cornella na koncercie Guns N' Roses

Wielbiciele zespołu z Los Angeles szykują coś specjalnego podczas występu grupy, który odbędzie się 20 czerwca 2017 roku w Gdańsku.

Fani z Polski chcą uczcić Chrisa Cornella na koncercie Guns N' Roses
foto: Robert Altman / East News

Chris Cornell został znaleziony martwy 17 maja 2017 w pokoju hotelowym w Detroit. Pod koniec maja 2017 pojawiła się informacja, że w dzień swojej śmierci muzyk najprawdopodobniej zażył narkotyki, a następnie powiesił się. Pogrzeb muzyka odbył się 26 maja 2017 roku, a żona Cornella, Vicky, napisała do swojego zmarłego męża, w którym przeprosiła za to, że w ostatni dzień jego życia nie była przy nim. Billy Sheehan za śmierć kolegi obwinił koncerny farmaceutyczne.

Hołd artyście oddali m.in. Audioslave grając w studiu „Like A Stone”, Serj Tankjan oraz grupa 225 fanów, która wykonała wspólnie „Black Hole Sun”. W związku z tym tragicznym wydarzeniem polscy fani Chrisa Cornella również postanowili nie pozostać obojętnymi. Podczas koncertu Guns N' Roses wielbiciele członka m.in. Soundgarden i Audioslave zamierzają zorganizować specjalną akcję. Organizatorzy przedsięwzięcia zachęcają wszystkich, którzy będą na koncercie, żeby wysłali „światełko dla Chrisa Cornella”, kiedy tylko rozpocznie się utwór Black Hole Sun. Można to zrobić za pomocą latarek, zapalniczek lub innych źródeł światła. Podobna akcja miała miejsce w listopadzie 2015 roku, kiedy na koncercie Slasha w Łodzi uczczono w ten sposób ofiary zamachu w klubie Bataclan.

Pomysłodawcą formy i wyboru piosenki jest Dominik Klapa, który przypomniał, że na każdym koncercie Guns N' Roses w Polsce serwis Nightrain Station organizował coś, co miało zapaść w pamięć muzykom. W Warszawie w 2006 roku odbyła się akcja „przynieś róże na koncert”, a artyści wchodzący na scenę zostali zasypani białymi i czerwonymi kwiatami. Z kolei w Rybniku w 2012 roku została zaprezentowana flaga Polski o wymiarach 7 x 10 metrów z umieszczonym logo zespołu i napisem „Welcome back to Poland”, rozwinięta w czasie piosenki „This I Love”.

"

Nie chcieliśmy, by ten koncert odbył się bez jakiejkolwiek oprawy fanów. Zaświecenie latarkami czy zapalniczkami to rzecz najprostsza do wykonania, zwłaszcza, że obecne modele telefonów są wyposażone w latarki. Wystarczy wyciągnąć z kieszeni źródło światła w odpowiednim momencie, a efekt będzie niezwykły. Padło na „Black Hole Sun”, ponieważ Guns N' Roses oddaje w ten sposób hołd Chrisowi Cornellowi, grając utwór na każdym koncercie od czasu jego śmierci.  "

Od tego czasu gdy zespół opuszcza scenę, ludzie wychodzą z koncertu przy dźwiękach „You know my name” Cornella. Dominik Klapa podkreśla, że jemu, oraz innym członkom serwisu, dało to do myślenia. Poprzez światło zamierzają pokazać, że łączymy się z artystami w przeżywaniu tej piosenki i tej ogromnej straty dla muzyki.

Weźmiecie udział w akcji fanów?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Chris Cornell Guns N Roses