22.05.2018 11:15

Fanka Life of Agony groziła strzelaniną na koncercie. Została aresztowana

W konsekwencji zaplanowany koncert Life of Agony nie doszedł do skutku. Sprawdźcie szczegóły tej sprawy.

Life of Agony
foto: Retna/Photoshot/REPORTER/ East News

Leslie McGourty, nauczycielka Bonanza High School w Las Vegas, została aresztowana 16 maja 2018, bowiem groziła, że zaatakuje ludzi na koncercie Life of Agony 19 maja 2018 w Beauty Bar. Kobieta planowała również popełnić samobójstwo.

Policja dowiedziała się o jej zamiarze, bowiem kobieta rozsyłała wiadomości o takiej treści:

"

Wyobraź sobie, że wiesz dokładnie, kiedy umrzesz. Wiesz, że usłyszysz ulubioną piosenkę zagraną przez twoją ulubioną kapelę. To jest zbyt doskonałe. "

Terrorystyczne zagrożenie na koncercie Life of Agony

Co więcej kobieta pisała, że chciałaby zabić wiele osób, nawiązywała do kilku ataków terrorystycznych, m.in. do tego, którego doszło podczas festiwalu w Las Vegas. Przypomnijmy, że podczas imprezy Route 91 Harvest Music Festival w okolicy hotelu Mandalay Bay doszło do strzelaniny. Zginęło 58 osób, a 515 osób zostało rannych. Napastnik, 64-letni Stephen Paddock, popełnił samobójstwo przed przyjazdem policji. 

Leslie McGourty w swoich wiadomościach wyznawała, że nie ma żadnego motywu. Obecnie kobieta wyszła za kaucją i twierdzi, że nigdy nie miała na celu kogokolwiek skrzywdzić. The Beauty Bar postanowił w związku z zaistniałą sytuacją wzmocnić ochronę, jednak ostatecznie postanowiono odwołać zaplanowany koncert Life of Agony:

"

Ze względu na nieprzewidziane okoliczności, na które nie mamy wpływu, występ w The Beauty Bar in Las Vegas 19 maja 2018 został odwołany. Zwrot biletów będzie możliwy w miejscach, gdzie zostały zakupione. Dziękujemy. "

Bezpieczeństwo na koncertach

W związku z atakiem terrorystycznym po koncercie Ariany Grande w Manchesterze Live Nation opublikował oficjalne oświadczenie zapewniając, że na polskich koncertach jest bezpiecznie prosząc jednocześnie wszystkich uczestników koncertów o przestrzeganie zasad.

Sprawę bezpieczeństwa na koncertach skomentował m.in. Randy Blythe z Lamb of God mówiąc, że koncert powinien być miejscem, gdzie ludzie zapominają o swoich problemach, a nie grają z losem o życie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Life of Agony