Farmerzy ze Steve’n’Seagulls w „Aces High” Iron Maiden

Jakub Gańko
22.06.2016 12:30
Farmerzy ze Steve’n’Seagulls w „Aces High” Iron Maiden Fot. kadr z wideo

Finowie ze Steve’n’Seagulls zapowiedzieli drugi album swoich wiejskich szaleństw. Wydawnictwo będzie promował cover „Aces High” Iron Maiden.

Projekt, którego historia rozpoczęła się na farmie w Finlandii, niespodziewanie wyrósł z zabawnej ciekawostki na YouTubie na prawdziwy hit, który koncertuje po całym świecie. Grupa ogłosiła jesienną trasę po Stanach Zjednoczonych, a wraz z nią podała pierwsze szczegóły następcy debiutanckiego „Farm Machine” z 2015 roku.

Tak jak sam szyld Steve’n’Seagulls nawiązuje już do popularnego aktora z sensacyjnych hitów epoki kaset VHS, tak i tytuł drugiego albumu grupy będzie stanowił zabawną grę słów. Krążek zatytułowano bowiem „Brothers in Farms”, co stanowi ewidentne nawiązanie do najsłynniejszej płyty Dire Straits, „Brothers in Arms”. Premierę przewidziano na 9 września 2016 roku.

Poniżej oficjalna zapowiedź wydawnictwa:

Fińscy muzycy są bardzo podekscytowani nowym materiałem, który był nagrywany w E-Studio w ich rodzimym Pitäjänmäki. Produkcją płyty zajęli się Janne Haavisto i Jyri Riikonen. Podobnie jak poprzednim razem, album wypełnią przede wszystkim covery w charakterystycznym dla tego projektu stylu bluegrass. Tym razem Steve’n’Seagulls szykuje jednak niespodziankę...

Wzięliśmy na warsztat trzynaście pieczołowicie wybranych klasyków, a nawet przygotowaliśmy pojedynczą oryginalną kompozycję. Jeden z najbardziej urzekających utworów na płycie, w którym banjo łączy się z bałałajką, zostanie wydany jako singiel w lipcu 2016. Będzie to... „Aces High”.

Na razie nie wiemy, czy pośród kawałków znajdzie się tytułowy utwór z płyty Dire Straits, jednak już 21 lipca 2016 poznamy studyjną wersję wspomnianego szlagieru Iron Maiden. 3 sierpnia 2016 obejrzymy zaś specjalnie przygotowany teledysk do tego coveru. Czy pobije rekord 25 milionów wyświetleń „Thunderstruck” AC/DC?

Na razie możemy zapoznać się z koncertowym wykonaniem tego kawałka:

W oczekiwaniu na „Brothers in Farms” warto sobie przypomnieć poprzednie dokonania farmerów. Jest w czym wybierać: coverowali już m.in. Led Zeppelin, „Cemetery Gates” zespołu Pantera czy inny przebój Iron Maiden: „Run To The Hills”.

Jak Wam się podoba?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.