22.06.2016 12:30

Farmerzy ze Steve’n’Seagulls w „Aces High” Iron Maiden

Finowie ze Steve’n’Seagulls zapowiedzieli drugi album swoich wiejskich szaleństw. Wydawnictwo będzie promował cover „Aces High” Iron Maiden.

Farmerzy ze Steve’n’Seagulls w „Aces High” Iron Maiden
foto: kadr z wideo

Projekt, którego historia rozpoczęła się na farmie w Finlandii, niespodziewanie wyrósł z zabawnej ciekawostki na YouTubie na prawdziwy hit, który koncertuje po całym świecie. Grupa ogłosiła jesienną trasę po Stanach Zjednoczonych, a wraz z nią podała pierwsze szczegóły następcy debiutanckiego „Farm Machine” z 2015 roku.

Tak jak sam szyld Steve’n’Seagulls nawiązuje już do popularnego aktora z sensacyjnych hitów epoki kaset VHS, tak i tytuł drugiego albumu grupy będzie stanowił zabawną grę słów. Krążek zatytułowano bowiem „Brothers in Farms”, co stanowi ewidentne nawiązanie do najsłynniejszej płyty Dire Straits, „Brothers in Arms”. Premierę przewidziano na 9 września 2016 roku.

Poniżej oficjalna zapowiedź wydawnictwa:

Fińscy muzycy są bardzo podekscytowani nowym materiałem, który był nagrywany w E-Studio w ich rodzimym Pitäjänmäki. Produkcją płyty zajęli się Janne Haavisto i Jyri Riikonen. Podobnie jak poprzednim razem, album wypełnią przede wszystkim covery w charakterystycznym dla tego projektu stylu bluegrass. Tym razem Steve’n’Seagulls szykuje jednak niespodziankę...

"

Wzięliśmy na warsztat trzynaście pieczołowicie wybranych klasyków, a nawet przygotowaliśmy pojedynczą oryginalną kompozycję. Jeden z najbardziej urzekających utworów na płycie, w którym banjo łączy się z bałałajką, zostanie wydany jako singiel w lipcu 2016. Będzie to... „Aces High”. "

Na razie nie wiemy, czy pośród kawałków znajdzie się tytułowy utwór z płyty Dire Straits, jednak już 21 lipca 2016 poznamy studyjną wersję wspomnianego szlagieru Iron Maiden. 3 sierpnia 2016 obejrzymy zaś specjalnie przygotowany teledysk do tego coveru. Czy pobije rekord 25 milionów wyświetleń „Thunderstruck” AC/DC?

Na razie możemy zapoznać się z koncertowym wykonaniem tego kawałka:

W oczekiwaniu na „Brothers in Farms” warto sobie przypomnieć poprzednie dokonania farmerów. Jest w czym wybierać: coverowali już m.in. Led Zeppelin, „Cemetery Gates” zespołu Pantera czy inny przebój Iron Maiden: „Run To The Hills”.

Jak Wam się podoba?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Iron Maiden Steve'n'Seagulls