18.04.2017 16:03

„Feel Good Inc.” Gorillaz w wersji vintage

A gdyby tak Damon Albarn zdecydował się na bardziej eleganckie brzmienia? Wtedy Gorillaz brzmiałby właśnie w taki sposób...

„Feel Good Inc.” Gorillaz w wersji vintage
foto: kadr z wideo; Caryca Pejnta

Czekacie na 28 kwietnia 2017 roku, kiedy to ma się pojawić nowy krążek Gorillaz zatytułowany „Humanz”? Dotychczas poznaliśmy 4 kawałki z tego wydawnictwa - „Andromeda”, „Ascension”, „We’ve Got the Power” i „Saturnz Barz”. Wśród gości na krążku znajdziemy m.in. De La Soul, Jehnny Beth z Savages i Grace Jones czy Noela Gallaghera. 

Jeśli obgryzacie paznokcie z nerwów to na pocieszenie możecie sięgnąć po ciekawy cover znanego utworu zespołu Damona Albarna i Jamiego Hewletta. Za repertuar kapeli wziął się bowiem Postmodern Jukebox, który zamienił „Feel Good Inc.” w elegancki utwór z czasów, gdy panowie nosili garnitury na potańcówki, a panie ubierały tylko i wyłącznie eleganckie i podkreślające figury stroje. 

Dajcie się zatem porwać w podróż w czasie i posłuchajcie, jak hit Gorillaz brzmi w wykonaniu wokalistki Thia Megia:

Scott Bradlee's Postmodern Jukebox jest mistrzem jeśli chodzi o tego typu covery - dowolny utwór może zamienić w staromodnie brzmiący kawałek, przy którym nogi same chodzą. Artyści dotychczas zaprezentowali pokaźną ilość przeróbek takich kapel, jak Oasis, Metallica, Radiohead czy Aerosmith.

Zespół wystąpił również w Polsce dając dwa koncerty, m.in. w Warszawie, gdzie pokazał, że jazzowe brzmienia potrafią rozruszać dosłownie każdego. 

Jak oceniacie „Feel Good Inc.” Gorillaz w wersji vintage?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Gorillaz Scott Bradlee's Postmodern Jukebox