25.10.2019 11:58

Fender stworzy gitary dla kobiet. Kiedy pojawią się nowe instrumenty?

Fender tworzy gitary elektryczne, basowe, wzmacniacze, struny, a także akcesoria. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1946 roku. W 2020 roku firmę czeka wiele zmian. 

Fender dla kobiet
fot. Nils Jorgensen / Rex Features/EAST NEWS

Założycielem przedsiębiorstwa był Leo Fender, który budował pierwsze gitary w latach 40. XX wieku w warsztacie, w którym naprawiał radia. Wtedy wówczas mężczyzna stworzył pierwszy wzmacniacz gitarowy. W 1949 roku na rynek trafiła jego pierwsza gitara "Esquire", dwa lata później trafił "Broadcaster", który ewoluował w "Telecastera". Na gitarach Fendera gra wielu znanych muzyków. Jimi Hendrix, Eric Clapton, Keith Richards i wielu innych świetnych artystów korzysta tej marki gitar. 

Fender stworzy gitary dla kobiet. Kiedy pojawią się nowe instrumenty? 

Chief Executive Officer firmy Fender, Andy Mooney przyznał, że fakt, że kobiety należą do sporej części osób, które grają na Fenderach był dla niego sporym zaskoczeniem. Firma zdecydowała się stworzyć gitary, które będą dedykowane płci pięknej: 

"

45% gitar, które sprzedajemy każdego roku trafia do początkujący graczy. Połowa z nich to kobiety. To był szok. Po części uważam jednak, że nie zdawaliśmy sobie z tego sprawy: a) kobiety częściej decydowały się na zakup gitary akustycznej na pierwszą gitarę i b) bardziej prawdopodobne było to, że kupią instrument online, a nie w stacjonarnym sklepie. Myślę, że wszyscy zgodzimy się z tym, że sklepy z gitarami mogą wystraszyć początkującego gracza. Tym bardziej kobiety, bo brakuje kobiecych sprzedawców.  "

David Gilmour
David Gilmour
Przeczytaj także Gitary Davida Gilmoura sprzedane za rekordową sumę

W związku z tym firma Fender planuje wprowadzić nieco zmian. Okazuje się, że w 2020 roku na rynku pojawi się znacznie więcej gitar przeznaczonych dla kobiet: 

"

W przyszłym roku wprowadzimy więcej gitar sygnowanych dla artystek niż w całej 70-letniej historii firmy. Jesteśmy bardzo podekscytowani.  "

Jeśli zagłębimy się w ten temat zauważymy, że brakuje sygnowanych gitar Fendera, które są przeznaczone dla kobiet. Jesteśmy ciekawi, jak będą wyglądać i jak sprawdzą się instrumenty wprowadzone w 2020 roku.  

Zobacz także: Badania Fendera wykazały, że 50% nowych gitarzystów to kobiety 

Tagi: Rock News