11.09.2019 12:52

Festiwal Alienstock w pobliżu Strefy 51 odwołany: Przewidzieliśmy katastrofę humanitarną

Wygląda na to, że długo wyczekiwany festiwal muzyczny w pobliżu Strefy 51 został odwołany. Organizatorzy ogłosili, że postanowili "wyciągnąć wtyczkę".

Area 51
fot. AP/Associated Press/East News

Wszystko przez obawy związane z bezpieczeństwem. Organizatorzy postanowili zrezygnować z wydarzenia. Trzydniowy festiwal miał się odbyć w Nevadzie w dniach od 20 do 22 września 2019 roku. W oświadczeniu, które organizatorzy opublikowali na oficjalnej stronie, wyjaśniono, co jest powodem rezygnacji z festiwalu.

Festiwal Alienstock w pobliżu Strefy 51 odwołany. Jaki jest powód?

Okazuje się, że organizatorzy zrezygnowali z festiwali nie tylko przez względy bezpieczeństwa, ale także przez zakończenie współpracy z Connie West. Kobieta miała zezwolenie na organizację festiwalu. Okazuje się, że West nie zagwarantowała rzeczy, które miały być dostępne na miejscu. Organizatorzy najwyraźniej nie chcieli powtórzyć błędu Fyre Fest:

"

Nie jesteśmy zainteresowani i nie będziemy tolerować udziału w Fyre Fest 2.0. Przewidzieliśmy katastrofę humanitarną i nie możemy w tym momencie uczestniczyć w takim wydarzeniu [...] "

Jednak kosmiczna impreza odbędzie się w innym miejscu. Organizator, Matty Roberts, opublikował oświadczenie na Facebooku, że nazwa wydarzenia została zmieniona na "Area 51 Celebration" i będzie mieć miejsce w Events Center w Las Vegas. Wstęp będzie wolny, a impreza odbędzie się 19 września 2019 roku.

Uczestnik Fyre Festivalu pozywa Netflixa
Uczestnik Fyre Festivalu pozywa Netflixa
Przeczytaj także Uczestnik Fyre Festivalu pozywa Netflixa

W międzyczasie okazało się, że Connie West tak czy inaczej chce zorganizować festiwal. W wywiadzie dla KVVU-TV przyznała, że zrobi to na własną skalę. Przyznała również, że jest jej przykro, że współpraca z Mattym dobiegła końca.

Zobacz także: Powstanie dokument Netflixa o najgorszym festiwalu muzycznym na świecie

Tagi: Rock News