07.10.2016 09:59

Festiwal Metalmania powróci po 9 latach

Po dziewięcioletniej przerwie znowu będzie można wziąć udział w jednym z największych metalowych festiwali w Europie Środkowo-Wschodniej.

Festiwal Metalmania powróci po 9 latach
foto: materiały prasowe

XXIII Edycja Metalmanii odbędzie się 22 kwietnia 2017 w katowickim Spodku. Na dwóch scenach zaprezentuje się czołówka światowej i polskiej sceny metalowej, a wkrótce ogłoszone zostaną pierwsze gwiazdy festiwalu. Impreza pozostaje wierna swojej formule i fani będą mogli zobaczyć najlepszych, różnorodnych pod względem metalowej stylistyki wykonawców.

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się 4 i 5 kwietnia 1986 roku i została zainaugurowana przez zmarłego w 2010 roku Tomasza Dziubińskiego, dziennikarza muzycznego oraz producenta, założyciela firmy Metal Mind Productions, a także redaktora naczelnego polskiej edycji miesięcznika Metal Hammer. Podczas koncerty zaprezentowały się m.in. grupy Turbo, KAT, Vader, Voodoo i Dragon. W całej historii festiwalu można było zobaczyć takie zagraniczne kapele, jak Judas Priest, Megadeth, Death, Dimmu Borgir, Saxon, Helloween, Kreator, Paradise Lost, Sepultura, Moonspell i Nevermore. Z kolei z polskich kapel uczestnictwem w wydarzeniu mogą pochwalić się takżee Behemoth i Acid Drinkers.

Ostatnia do tej pory edycja Metalmanii odbyła się 8 marca 2008 roku w katowickim Spodku, a wystąpiły wtedy takie gwiazdy jak m.in. Megadeth, The Dillinger Escape Plan, Overkill i Satyricon. W 2009 roku w związku z remontem Spodka impreza nie odbyła się, a dla podtrzymania tradycji festiwalu zostaół zorganizowany koncert pod nazwą Metalmania Fest 2009, który odbył się 7 marca w warszawskim klubie Stodoła.

Jeśli pragniecie jak najszybciej poznać wykonawców, którzy wystąpią na scenie XXIII edycji festiwalu śledźcie uważnie Antyradio.pl!

Zamierzacie wybrać się na nową Metalmanię?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News