25.10.2018 11:45

Festiwal muzyczny zakazał artystom przeklinania i noszenia gorszących ubrań

Wszystko przez lokalną organizację, której przeszkadzał hałas i zachowanie uczestników. Teraz organizatorzy są zmuszeni, żeby dopilnować artystów, którzy zachowują się zbyt wulgarnie.

Na festiwalu artyści nie mogą przeklinać
foto: shutterstock.com

Wireless Festival powróci w 2019 do londyńskiego Finsbury Park, ale przed organizatorami imprezy Live Nation postawiono pewne warunki. Wszystko przez lokalną organizację Friends of Finsbury Park, która chciała, żeby na festiwalu było ciszej, jak również mieli pretensje o ilość spożywanych narkotyków oraz antyspołeczne zachowanie wśród uczestników.

Artyści nie mogą przeklinać i nosić gorszące ciuchy na festiwalu

Lokalne władze wymusiły zatem na organizatorach zmiany w regulaminie. Ustalono, że ostatni dzień imprezy zakończy się o 21:30 lokalnego czasu, pół godziny wcześniej niż podczas poprzednich edycji. Festiwal będzie cały czas monitorowany, by nie było za głośno i hałas nie przeszkadzał okolicznym mieszkańcom.

Władze poprosiły również, by artyści nie wykonywali wulgarnych, nieprzyzwoitych czy zakazanych utworów, jak również nie pokazywały żadnych wulgarnych gestów podczas swoich koncertów. Co więcej muzycy nie mogą założyć na siebie ubrania, które mogłyby obrazić ludzi - dotyczy to również ciuchów, które odsłaniają zbyt wiele.

Oczywiście takie nowe przepisy nie spodobały się wielu festiwalowiczom:

"

Skoro na Wireless Festival zakazuje przeklinania, pokazywania piersi i będzie kończyć się o 21:30, to chyba nie wybiorę się na festiwal. "

Każdego dnia na Wireless Festival pojawia się 50 000 osób i jest to jedno z najpopularniejszych festiwali w Londynie. We wcześniejszych latach na imprezie zagrali m.in. Post Malone, Drake, Chance the Rapper, czy Lil Pump.

Najdziwniejsze rzeczy zakazane na festiwalach

Wybierając się na festiwal warto zerknąć na informacje dotyczące zakazanych przedmiotów na imprezie. Zrozumiałe są oznaczenia mówiące, że nie wolno wnosić broni i podejrzanych substancji. Ale zakazy przynoszenia katapult, ananasów czy hula hop? Rzeczywiście dochodzi do takich sytuacji na plenerowych imprezach...

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News