27.05.2019 12:00

Festiwalowicze mdleli w kolejce na imprezę. Organizatorzy przeprosili za absurdalną sytuację

Z powodu upału oraz ogromnego ścisku, wiele osób straciło przytomność oraz wymiotowało. Niektórzy z nich nie dostali się na festiwal.

Festiwal muzyczny
foto: shutterstock.com

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło 25 maja 2019 na londyńskim festiwalu We Are FSTVL. Wiele osób miało problemy, by dostać się na teren imprezy. Ludzie stali przed bramkami w upale i czekali kilka godzin, żeby wejść na festiwal. Niektórym się to jednak nie udało. Okazuje się, że organizatorzy nieco się przeliczyli i przygotowali za mało opasek dla festiwalowiczów.

Festiwalowicze mdleli w kolejce na imprezę. Organizatorzy przeprosili za absurdalną sytuację

Ludzie byli oburzeni zachowaniem organizatorów, którzy nie chcieli pomóc festiwalowiczom stojącym w ogromnej kolejce. Z powodu upału, kilka osób straciło przytomność lub wymiotowało. Osoby stojące na samym końcu popychały ludzi z przodu, żeby szybciej wejść. W pewnym momencie tłum zniósł bramki i wiele osób zaczęło wbiegać na teren imprezy.

Influencerka sfałszowała zdjęcia z festiwalu
Influencerka sfałszowała zdjęcia z festiwalu
Przeczytaj także Influencerka udawała, że jest na festiwalu muzycznym. Chciała pokazać, jak okłamują nas social media

21-letni Renardo Henry, 21, który stał w tłumie, tak opisał sytuację:

"

Staliśmy w kolejce, 4 osoby obok nas zemdlały, ludzie wymiotowali i wzywali medyków. Jedyne co robili pracownicy, to rzucali w tłum butelki z wodą. "

W końcu pojawiła się policja, która zaczęła kontrolować sytuację. Nikt z festiwalowiczów nie został poważnie ranny, ale patrząc na nagrania z tego zajścia można domyślić się, jak bardzo ludzie byli źli na organizatorów festiwalu:

festiwal muzyczny
festiwal muzyczny
Przeczytaj także 2 osoby zmarły na festiwalu muzycznym. Policja bada sprawę

Organizatorzy przeprosili festiwalowiczów i obiecali, że następnego dnia imprezy sytuacja się poprawi. Miejmy nadzieję, że rzeczywiście zostaną wyciągnięte konsekwencje i podczas kolejnej edycji festiwalu nie dojdzie do tak niebezpiecznej sytuacji.

Tagi: Rock News