15.01.2015 16:08

Film o Kurcie to za mało!

Trzeba napisać jeszcze książkę! Niecały miesiąc przed premierą obrazu o Cobainie „Montage Of Heck” ukaże się lektura o tym samym tytule. Co w niej znajdziemy?

Film o Kurcie to za mało!
foto: East News

O Kurcie Cobainie kolejny raz zrobiło się głośno. Dzieje się tak za sprawą filmu dokumentalnego „Montage Of Heck”, w którym wykorzystano materiały z prywatnego archiwum muzyka. Usłyszymy w nim nieznane wcześniej nagrania artysty. Kontrowersyjnym faktem jest także ostatni hit sieci, czyli koszulki z listem pożegnalnym lidera Nirvany.

Pojawiła się kolejna istotna dla fanów Cobaina wiadomość: oprócz filmu ukaże się także książka o Kurcie. Premiera obrazu zaplanowana jest na 4 maja 2015 roku, a lekturę fani będą mogli zakupić już 7 kwietnia 2015, dwa dni po dwa dni po 21. rocznicy śmierci muzyka.

Dzięki książce, wielbiciele Kurta zagłębią się w fabułę filmu jeszcze lepiej. Publikacja stworzona przez reżysera „Montage Of Heck”, Bretta Morgena, będzie wyposażona w przedłużony zapis ekskluzywnych wywiadów z filmu, mieszankę ilustracji, fotografii i zdjęć ze zbiorów Kurta Cobaina, a także przemyślenia samego autora dotyczące tworzenia obrazu o legendzie muzyki lat 90-tych.

Myślicie, że opublikowane materiały czymś nas zaskoczą?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Nirvana Kurt Cobain