05.11.2015 13:49

Finlandia doczeka się metalowej emotikony

Wielbiciele ciężkich brzmień z Finlandii nie muszą się już martwić o brak dedykowanego sobie znaczka. Powstała emotka specjalnie dla długowłosych!

Finlandia doczeka się metalowej emotikony
foto: pixabay.com + Miszcz Pejnta

Czuliście się odrzuceni przez społeczeństwo przede wszystkim dlatego, że żadna emotka nigdy w pełni nie wyrażała Waszej osoby? Biedni Wy. Już teraz ta dramatyczna sytuacja ulegnie zmianie, a przynajmniej w metalowej Finlandii.

Elektroniczna ikona została wykonana na potrzeby corocznego kalendarza adwentowego tworzonego na zlecenie Finlandzkiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Każdy z 24 znaczków ma reprezentować w jakiś sposób ten zimny kraj. Jak więc mogłoby zabraknąć wizerunku włochatego metalowca wznoszącego ku niebu diabelskie rogi? Tak wygląda świąteczna emotka:

foto: finland.dk

Dyplomata, Petra Theman, opowiedział o idei stworzenia świątecznego kalendarza.

"

Finlandzkie emojis zostały zaprojektowane z żartobliwym podejściem, ale mam nadzieję, że powiedzą one światu nie tylko o naszych cechach, ale także o mocnych stronach. "

Żeby nie było wątpliwości - w kalendarzu nie zabraknie także sauny i Nokii.

foto: finland.dk

Kalendarz będzie dostępny w 13 językach (w tym polskim) „już niedługo”, jak zapowiada oficjalna strona produktu.

W październiku 2015 roku pojawiła się pierwsza dobra wiadomość dla smartfonowych i metalowych maniaków. W najnowszej aktualizacji systemu iOS w wersji 9.1 znajdą się „diabelskie rogi”.

Jakie emotki reprezentowałyby Polskę?

Magda Słomka
Tagi: Duperele