28.02.2018 10:29

Fińscy deathmetalowcy chcą dostać się na festiwal w Norwegii. Zobacz trailer komedii „Heavy Trip”

Do akcji wkroczyli nawet wikingowie! Ten film o metalowych muzykach przypadnie do gustu niejednej mrocznej duszy.

Fińscy metalowcy płyną na norweski festiwal - kadr z filmu Heavy Trip
foto: kadr z wideo

Jak wiadomo w Skandynawii w każdym lesie grasują metalowcy, którzy tylko czekają na dziewicę, z której złożą ofiarę mrocznym mocom. Marzą o zagranicznej karierze i o pokazaniu swojej twórczości szerszej publiczności - nie tylko mieszkańcom swojej małej miejscowości.

Tak naprawdę wiele kapel zaczyna od garażu swoich rodziców, wstydzi się ładnych dziewczyn, ludzie gardzą nimi ze względu na odmienny wygląd - życie metala wcale nie jest takie proste.

W pewnej małej fińskiej miejscowości istnieje deathmetalowa grupa, która bardzo chce coś osiągnąć w życiu. Po 12 latach funkcjonowania zespołu nagle pojawia się menedżer, który obiecuje im występ na norweskim festiwalu. Promotor jednak nic nie załatwia, a muzykom bardzo zależy na tym, żeby pojawić się na tej imprezie. Tak zaczyna się ich szalona przygoda.

Zobaczcie, jak prezentuje się zwiastun komedii „Heavy Trip”:

„Heavy Trip” - kiedy polska premiera?

Światowa premiera filmu odbędzie się 10 marca 2018 na festiwalu SXSW. Na razie jednak nie została podana data, kiedy film zadebiutuje także w polskich kinach. Oby jednak produkcja zawitała również do nas, bo zapewne niejeden metalowiec chciałby dowiedzieć się, jak potoczyły się losy fińskich wariatów.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele