18.03.2019 14:27

Firma bezprawnie wykorzystała wizerunek Agnieszki Chylińskiej do reklamy swoich produktów

Firma sprzedająca produkty wspomagające odchudzanie reklamowała swoje artykuły w imieniu Agnieszki Chylińskiej. Artystka skierowała sprawę do sądu.

Agnieszka Chylińska
foto: Lukasz Kalinowski/East News

Produkty polecane przez znanych i lubianych artystów odnotowują wzrosty sprzedaży, dlatego przeróżne branże chętnie kolaborują także z muzykami. Bardzo popularne ostatnio współprace zawiązują się między browarami, a artystami którzy chętnie sygnują alkohol nazwami swoich zespołów. Własnego piwa doczekała się już polska Alcoholica, Tester Gier czy Nocny Kochanek. Jednak aby współpraca była owocna, przede wszystkim obie strony muszą wyrazić na nią chęć, co nie było oczywiste dla jednej z firm sprzedających suplementy diety.

Turbo chomik i „Ace Of Spades” Motörhead w reklamie samochodu
Turbo chomik i „Ace Of Spades” Motörhead w reklamie samochodu
Przeczytaj także Turbo chomik i „Ace Of Spades” Motörhead w reklamie samochodu

Agnieszka Chylińska oszukana. Firma wykorzystała jej wizerunek

Nikt nie zapytał o zdanie Agnieszki Chylińskiej, która bez swojej wiedzy i zgody zaczęła reklamować produkty wspierające odchudzanie. W sieci pojawiły się cytaty z wokalistki namawiające do kupna artykułów, których artystka nigdy nie używała. Oczywiście wykorzystanie wizerunku bez zgody Chylińskiej grozi odpowiedzialnością karną. Oszukana została zarówno piosenkarka, jak i klienci firmy, którzy zostali wprowadzeni w błąd. O całej sytuacji wokalistka poinformowała swoich fanów za pośrednictwem Instagrama:

Agnieszka Chylińska oświadczyła również, że sprawa została już zgłoszona prawnikom i najprawdopodobniej wkrótce trafi do sądu.

Zobacz też: >>Perkusista Slipknota oskarża zespół o oszustwa<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Agnieszka Chylińska