11.07.2019 10:51

Firma pozwana przez Iron Maiden na 2 miliony dolarów odpowiedziała na zarzuty

Członkowie Iron Miaden domagają się 2 milionów dolarów od 3D Realm za wykorzystanie ich znaku towarowego. Firma uznała, że zarzuty są niepoważne.

Iron Maiden
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

W maju 2019 roku grupa Iron Maiden złożyła pozew przeciwko firmie 3D Realms. Muzycy domagają się od nich odszkodowania w wysokości 2 milionów dolarów za naruszenie praw autorskich i wykorzystanie ich znaku towarowego. Twórcy gier Ion Maiden stworzyli logo, które bardzo przypomina symbol jednej z najpopularniejszych kapel heavymetalowych na świecie. 

Firma pozwana przez Iron Maiden odpowiedziała na zarzuty

Zespół zażądał od firmy 2 milionów dolarów odszkodowania. Artyści podkreślili, że nie chodzi tylko o kradzież i próbę dorobienia się czyimś kosztem, ale także o wprowadzanie w błąd konsumentów. Fani Iron Maiden mieli mylne przeświadczenie, że ich ulubiona grupa ma coś wspólnego z grą. 

Ed Force One Iron Maiden
Ed Force One Iron Maiden
Przeczytaj także Bruce Dickinson zdradził, kto zainspirował Iron Maiden do posiadania prywatnego samolotu

Po dwóch miesiącach firma 3D Realms odniosła się do pozwu. Jak podaje bravewords.com, firma uznała, że zarzuty wobec nich są niepoważne.

"

Pozew złożony w Kalifornii przez Iron Maiden sugeruje, że nasza strzelanka Ion Maiden narusza ich znak towarowy. Nasz bohater rzekomo opiera się na postaci Steve'a Harrisa, mamy nawiązania do maskotki grupy - Eddie'go i bazujemy na ich logo. To tylko kilka z ich frywolnych roszczeń. Wkrótce podejmiemy decyzje, co zrobimy z tym pozwem. Niezależnie od nich, nadal pracujemy nad tym, żeby Ion Maiden zapewniało graczom najlepszą możliwa rozrywkę. "

Zobacz też: Nicko McBrain ma problemy z maskotką Iron Maiden. Eddie zabrał mu perkusję 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Iron Maiden