Fish rozpoczął nagrania płyty "Weltschmerz". Ma to być ostatnia płyta w karierze muzyka

10.12.2019 23:52
Fish rozpoczął nagrania płyty "Weltschmerz". Ma to być ostatnia płyta w karierze muzyka Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Jeden z najbardziej charyzmatycznych wokalistów neoprogresywnego rocka, Fish rozpoczął nagrania nowego albumu. Sprawdź szczegóły wydawnictwa.

Fish doskonale znany jest w Polsce zarówno z występów z Marillion, jak i ze swojej solowej działalności. To właśnie z Marillion nagrał takie kultowe już dla rocka progresywnego albumy jak m.in. "Script For A Jester's Tear", "Fugazi", "Misplaced Childhood" czy też "Clutching at Straws", po nagraniu tej ostatniej płyty Fish rozstał się z Marillion i poświęcił solowej karierze.

Fish rozpoczął nowej płyty "Weltschmerz", ostatniej płyty w swojej karierze

W 2020 roku premierę ma mieć najnowszy studyjny album Fisha, "Weltschmerz", o którym artysta już wcześniej wypowiadał się, że musi on być wyjątkowy na każdym poziomie.

Przeczytaj także

Fish zaprosił do studia wielu znakomitych muzyków, którzy będą wspierać go w nagraniach. Za partie perkusyjne będzie odpowiedzialny Craig Blundell, doskonały perkusista znany ze współpracy ze Stevenem Wilsonem oraz Stevem Hackettem.

Najnowszy studyjny album Fisha "Weltschmerz", trafi na sklepowe półki na przełomie stycznia i lutego 2020 roku.

Mam nadzieję, że czekanie będzie tego warte. Zawsze mówiłem, że nie chcę wydawać albumu tylko dla samego faktu, ale chcę wydać płytę, kiedy jest gotowa i kiedy jestem przekonany, że to najlepszy materiał, na jaki mnie stać. To moja ostatnia płyta i chcę, aby była moim najlepszym solowym projektem.

- komentuje muzyk.

Album "Weltschmerz" będzie ostatnim rozdziałem w muzycznej karierze Fisha.

Fish w Polsce: Daty, miejsca, bilety

Fish zagra w Polsce 6 koncertów, które odbędą się odpowiednio:

  • 8.11.2020 Bydgoszcz, Hala Artego
  • 9.11.2020 Gdańsk, Stary Maneż
  • 11.11.2020 Kraków, Studio
  • 12.11.2020 Wrocław, A2
  • 13.11.2020 Łódź, Wytwórnia
  • 15.11.2020 Warszawa, Progresja

Jak na razie znamy ceny i miejsca zakupu biletów na dwa z sześciu koncertów.

  • Wrocław - 130 zł przedsprzedaż / 150 zł w dniu koncertu
  • Kraków - stojące: 130 zł przedsprzedaż / 150 zł w dniu koncertu; siedzące: 165 zł przedsprzedaż / 185 zł w dniu koncertu

Bilety będą dostępne od 15 października godz. 10:00 na stronach: http://shop.metalmind.com.pl (kolekcjonerskie), www.eventim.pl, www.ebilet.pl oraz www.biletin.pl

Zobacz również: Metalmania 2020: Znamy pełny skład festiwalu

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.