16.06.2015 09:49

Five Finger Death Punch i nowy „dziwny” utwór

Amerykańska kapela zaprezentowała najnowszy kawałek pochodzący z krążka „Got Your Six”. Posłuchajcie!

Five Finger Death Punch i nowy „dziwny” utwór
foto: materiały prasowe

Perkusista zespołu, Jeremy Spencer, we wrześniu 2014 roku zapewniał, że muzycy weszli już do studia i nowa płyta z pewnością powstanie. Nie kłamał - dokładna data premiery szóstego studyjnego albumu Five Finger Death Punch zaplanowana jest na 28 sierpnia 2015 roku.

Sprawdźcie, jak może brzmieć płyta i posłuchajcie jej zapowiedzi w postaci kawałka „Jekyll and Hyde”!

Gitarzysta, Zoltan Bathory, darzy nowy numer szczególną sympatią i stwierdził, że to jeden z jego ulubionych kawałków na płycie, ponieważ... jest dziwny.

Dlaczego akurat ten utwór został wybrany na pierwszy singiel? Drugi gitarzysta 5FDP, Jason Hook, przyznał, że wiąże się z nim ciekawa historia...

"

To interesujący kawałek. Ivan [Moody – wokalista, przyp. red.] zostawił mi wiadomość na sekretarce w środku nocy. Obudziłem się, odsłuchałem ją i stworzyłem z niej utwór, nie zdając sobie sprawy z tego, że jej użyję. (...) Wszyscy go pokochali. Wiadomość posłużyła nam jako jeden z wersów. "

Jeremy Spencer opowiedział, jak według niego ma się brzmienie ostatniej płyty „The Wrong Side Of Heaven And The Righteous Side Of Hell” wydanej w 2013 roku, do najświeższego materiału.

"

Zawsze staramy się robić rzeczy w inny sposób, niż ostatnim razem, ale nie stosujemy drastycznych zmian. Jesteśmy kim jesteśmy i nie widzę nas w roli kogoś, kto robi wszystko idąc z prądem, jak inni. Właśnie tak brzmi Five Finger Death Punch i jestem podekscytowany tym, w którą to idzie stronę. "

Jak brzmią nowe piosenki Five Finger Death Punch według perkusisty?

"

To jeszcze bardziej brutalne niż to, co robiliśmy do tej pory. Są ekstremalnie dynamiczne. Znajdują się w nich także łagodniejsze części, ale za chwile pojawiają się te bardziej dzikie. Zapowiada się cała gama dźwięków. "

Przypominamy, że 27 czerwca 2015 roku Five Finger Death Punch zagra w Polsce jako support przed Judas Priest w łódzkiej „Atlas Arenie”.

Wybieracie się na koncert?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Five Finger Death Punch