06.06.2019 17:27

Five Finger Death Punch ma nowego perkusistę

Jeremy Spencer opuścił zespół Five Finger Death Punch. Muzycy oficjalnie potwierdzili, kto zajmie jego miejsce.

Five Finger Death Punch
foto: kadr z wideo

Amerykańska grupa hardrockowa Five Finger Death Punch powstała w 2005 roku. Do założyciela kapeli Zoltan Bathory dołączył perkusista Jeremy Spencer, któremu bardzo spodobało się demo nagrane przez artystę. Niestety po latach współpracy Spencer opuścił zespół. 

Five Finger Death Punch ma nowego perkusistę 

Były już perkusista zespołu opowiadał w wywiadach, że o swoim rozstaniu z zespołem myślał już od kilku miesięcy. Stwierdził, że po latach bębnienia dorobił się problemów zdrowotnych, które wymagały operacji i uznał, że bezpieczniej będzie zrezygnować z gry. Podkreślił, że rozstaje się z zespołem w pokojowych warunkach i bardzo kibicuje kolegom.

Wokalista Five Finger Death Punch
Wokalista Five Finger Death Punch
Przeczytaj także Wokalista Five Finger Death Punch zrobił sobie bardzo zły tatuaż na głowie. Tak świętuje rok trzeźwości

Poza tym, aby nie robić pozostałym muzykom problemu, zdecydował, że sam znajdzie za siebie zastępstwo. Nowego kandydata na perkusistę Five Finger Death Punch Spencer odszukał na Instagramie. Jest nim Charlie "The Engine” Engen, który nagra z muzykami ich najnowszą płytę. Perkusista zastępował Jeremy'ego już wcześniej, kiedy ten miał kłopoty ze zdrowiem.

Zobacz też: Jak brzmi utwór Five Finger Death Punch po rosyjsku? 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Five Finger Death Punch