24.07.2016 17:06

Five Finger Death Punch „przeprasza” w nowym klipie

Zespół pokazał teledysk do utworu „I Apologize” składając tym samym hołd legendom muzyki, które odeszły...

Five Finger Death Punch „przeprasza” w nowym klipie
foto; kadr z wideo

Five Finger Death Punch podzielił się klipem do numeru, który pojawił się w wersji deluxe płyty „Got Your Six” z 2015 roku. Album zadebiutował na 2. pozycji listy Billboard 200 i sprzedał się w 119 000 nakładzie w pierwszym tygodniu. „I Apologize” to 4. singiel promujący to wydawnictwo.

W wideo widzimy, jak Ivan Moody chodzi po cmentarzu mijając fikcyjne nagrobki słynnych muzyków, którzy na przestrzeni ostatnich lat zmarli często wskutek przedawkowania czy uzależnienia alkoholowego.

Mowa tutaj o takich legendach, jak Janis Joplin, Kurt Cobain, Elvis Presley, Jimi Hendrix, Sid Vicious, Bon Scott, Jim Morrison czy niedawno zmarły Scott Weiland.

Teledysk, za który odpowiedzialny jest Nathan Cox, został nagrany na cmentarzu Angelus Rosedale w Los Angeles.

Five Finger Death Punch tak skomentował to ponure wideo:

"

Klip jest mroczną i smutną metaforą, która mówi sama za siebie. Chyba nie potrzebujemy równoległej narracji, by to wyjaśnić, gdy prawie każdy zna kogoś, kto  walczy z jakąś formą uzależnienia. To jest dla każdego prawdziwe. "

Dlatego w teledysku postanowiono pokazać wyjątkowo utalentowanych ludzi, którzy przegrali walkę z demonami. Również sam wokalista Five Finger Death Punch narobił problemów sobie oraz zespołowi ze względu na ekscesy po nadmiernym spożywaniu alkoholu. Miejmy nadzieję, że frontman wyciągnął odpowiednie wnioski.

Kapela jest obecnie w trakcie trasy koncertowej, w ramach której odwiedził nasz kraj podczas Jarocin Festiwal 2016. Natomiast w czasie koncertu w ramach Chicago Open Air Five Finger Death Punch zaprosił na scenę małą fankę, z którą wykonał utwór „The Bleeding”.

Jak oceniacie klip do utworu „I Apologize”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Five Finger Death Punch