12.05.2015 11:53

Five Finger Death Punch zapowiada nową płytę

Zespół w jednym z ostatnich wywiadów zdradził tytuł i datę premiery nadchodzącego albumu. Wyjawiamy wszystkie znane szczegóły.

Five Finger Death Punch zapowiada nową płytę
foto: Photoshot/REPORTER/East News

Ivan Moody i Jeremy Spencer, czyli odpowiednio wokalista i perkusista Five Finger Death Punch, podzielili się znakomitymi informacjami. Fani zapewne już zacierają ręce czekając na „Got Your Six", bo taki tytuł będzie nosiła nowa płyta. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, ale Spencer przewiduje, że powinna się ukazać na koniec lipca lub na początku sierpnia 2015 roku.

Fonograficzne plany nie będą jednak miały wpływu na koncertowe życie grupy, jak mówi Ivan Moody:

"

Kupiłem właśnie nowy dom, ale nie mam zupełnie czasu na przebywanie w nim. Obowiązki wobec zespołu nie mają końca. Wkrótce wracam też do Las Vegas, żeby nanieść poprawki na nadchodzącą płytę i wziąć udział przy kręceniu teledysków. "

Artyści twierdzą również, że brzmienie „Got Your Six" zyskało zupełnie nowy wymiar. Spencer mówi o wejściu grupy w cięższe rejony muzyczne:

"

 To będzie ekstremalny materiał. Znajdzie się tu trochę łagodnych momentów skontrastowanych z naprawdę brutalnymi partiami. Usłyszycie całą gamę różnych brzmień. "

Atmosferę wokół oświadczenia Five Finger Death Punch podsyca zdjęcie ze studia, które zespół opublikował na Instagramie.

Five Finger Death Punch zapowiada nową płytę

Wypowiedzi muzyków rozwiewają jednocześnie wszelkie wątpliwości co do rozpadu grupy. Mówiono o nim po występie 1 maja 2015 roku podczas koncertu w Memphis, który zespół zakończył po paru minutach. Pojawiły się wówczas głosy o toksycznych relacjach między Moodym a resztą kapeli. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że możemy być spokojni o przyszłość chłopaków.

Co jeszcze artyści mówili podczas wywiadu? Odpowiedź znajdziecie w filmie:

My tymczasem czekamy na występ zespołu przed Judas Priest w Łodzi 27 czerwca 2015 roku w Atlas Arenie. Wybieracie się na koncert?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Five Finger Death Punch