Flea uczy grać gorylicę Koko na gitarze basowej

Jakub Gańko
22.08.2016 11:37
Flea uczy grać gorylicę Koko na gitarze basowej Fot. kadr z wideo

Prawdopodobnie najsłynniejsza gorylica na świecie zagrała na basie muzyka Red Hot Chili Peppers. Zobaczcie nagranie z tego niecodziennego spotkania.

45-letnia gorylica nizinna zasłynęła dzięki przyswojeniu sobie ponad tysiąca znaków ze zmodyfikowanego języka migowego, co pozwala jej na komunikację z ludźmi. Koko rozumie też około 2000 wyrazów w języku angielskim. Największą sławę w mediach przyniosło jej adoptowanie małych kotków. Pierwszego dostała na 13. urodziny i nazwała All Ball. W lipcu 2015 roku zajęła się kolejną dwójką.

Opieka nad zwierzętami to jednak nie jedyne hobby gorylicy. Okazuje się, że Koko całkiem nieźle radzi sobie też z... grą na gitarze. Przekonał się o tym basista Red Hot Chili Peppers, Flea, który odwiedził ją w kalifornijskiej siedzibie Gorilla Foundation. Jak sam przyznał, to najwspanialsza rzecz, jaka mu się przytrafiła i dzień, który będzie pamiętał do końca życia.

Spotkanie zostało w następujący sposób opisane przez zajmującą się gorylicą organizację:

Koko doczekała się odwiedzin jednego ze swoich ulubionych muzyków, Flea z Red Hot Chili Peppers. Gorylica była pod wrażeniem odprężających dźwięków i zaangażowała się w krótkie jammowanie, uderzając w bas muzyka.

Fundacja liczy na dalszą współpracę gorylicy z Flea. Jeśli muzycy nie chcieliby oczekiwać na kolejne pełnowymiarowe dzieło Red Hot Chili Peppers, gdzie Koko mogłaby wystąpić gościnnie, sugerujemy jakieś cameo na następnym krążku Gorillaz. Na razie muszą nam wystarczyć przesympatyczne nagrania z tego wyjątkowego spotkania.

Flea zachęcił do wspierania Koko, kupując koszulki z jej podobizną. W swoim 45-letnim życiu gorylica doczekała się wielu opracowań na swój temat. Była nie tylko inspiracją dla Michaela Crichtona w pisaniu powieści „Kongo”, lecz także bohaterką dokumentów „A Conversation with Koko” czy „Koko: The Gorilla Who Talks To People”. W 2001 roku spotkała się z Robinem Williamsem.

Chcielibyście usłyszeć więcej wspólnej twórczości Flea i Koko?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.