01.07.2016 11:45

Flea zaśpiewał „Polska biało-czerwoni” na Open'er Festival 2016

Zespół wsparł piłkarską reprezentację Polski, która w czasie ich gdyńskiego koncertu grała mecz z Portugalią.

Flea zaśpiewał „Polska biało-czerwoni” na Open'er Festival 2016
foto: East News

Uczestnicy drugiego dnia festiwalu Open'er 2016 mieli niezły orzech do zgryzienia - oglądać transmisję meczu Polska-Portugalia w strefie kibica powstałej na terenie imprezy czy iść na koncert Red Hot Chili Peppers.

Mecz rozpoczął się o godzinie 21:00, natomiast godzinę później na scenę weszła gwiazda wieczoru. Pomimo tego, że oba wydarzenia odbywały się w tym samym czasie, to RHCP zebrał ogromne tłumy podczas swojego występu.

Flea postanowił wesprzeć  kibiców, którzy zdecydowali mimo wszystko wybrać się na koncert kapeli. Basista zaintonował „Polska, biało-czerwoni” i w ślad za nim publiczność zaśpiewała tę przyśpiewkę.

Niestety polska reprezentacja przegrała z Portugalią w czasie rzutów karnych, ale Polacy są dumni ze swoich piłkarzy. Ci natomiast, którzy postanowili pozostać na koncercie, byli świadkami niezwykle energetycznego występu.

Zobaczcie, jak wyglądał koncert zespołu:

Jakie jeszcze utwory wykonał RHCP tej nocy?

Setlista:

 1. Can't Stop
 2. Dani California
 3. We Turn Red
 4. Otherside
 5. Nobody Weird Like Me
 6. Snow ((Hey Oh))
 7. Dark Necessities
 8. Magic Johnson
 9. She's Only 18
 10. Go Robot
 11. Californication
 12. Around the World
 13. Detroit
 14. By the Way

  Bis:

 15. Warszawa
 16. The Getaway
 17. Give It Away

Zespół często podczas koncertów wykonuje covery Davida Bowiego. Wykonując utwór „Warszawa” RHCP złożyli hołd artyście, który niestety zmarł 10 stycznia 2016 roku. David Bowie był w Warszawie w kwietniu 1976 roku, gdy w czasie postoju pociągu wysiadł na Dworcu Gdańskim. Wybrał się on do księgarni na Placu Wilsona, gdzie kupił album zespołu Śląsk, który zainspirował go do stworzenia kompozycji „Warszawa”.

Red Hot Chili Peppers właśnie promuje swoje najnowsze wydawnictwo. Album „The Getaway” ukazał się 17 czerwca 2016. Jest to drugi krążek nagrany z udziałem gitarzysty Josha Klinghoffera, który zastąpił Johna Frusciante.

Z tej płyty pochodzi singiel „Dark Necessities”, do którego teledysk został wyreżyserowany przez aktorkę Olivię Wilde. Producentem najnowszego krążka jest Danger Mouse, zaś Nigel Godrich zmiksował materiał.

Jak oceniacie gest Flea podczas gdyńskiego koncertu?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Red Hot Chili Peppers Flea