06.09.2018 11:48

Fleetwood Mac zagrał pierwszy raz w nowym składzie. Jak brzmi grupa bez Lindseya Buckinghama?

Fleetwood Mac wykonał dwa utwory w programie telewizyjnym. Jak brzmi zespół bez Lindseya Buckinghama?

Fleetwood Mac zagrał w nowym składzie
foto: kadr z wideo

W kwietniu 2018 roku okazało się, że szeregi kapeli Fleetwood Mac opuścił gitarzysta i wokalista Lindsey Buckingham. Okazało się, że przyczyną jego decyzji był brak porozumienia w kwestii najbliższej światowej trasy.

Zespól zatem ogłosił, że muzyka zastąpią Mike Campbell, znany z Tom Petty & The Heartbreakers, oraz Neil Finn z zespołu Crowded House. Pierwszy występ Fleetwood Mac po obejściu Buckinghama odbył się 5 września 2018 w programie The Ellen DeGeneres Show.

Fleetwood Mac zagrał pierwszy raz w nowym składzie

Posłuchajcie, jak kapela wypadła w utworach „The Chain”i „Gypsy”.

Lindsey Buckingham dołączył do Fleetwood Mac w 1975 roku i napisał oraz zaśpiewał w takich znanych utworach, jak m.in. „Big Love”, „Go Your Own Way”, „Don’t Stop”, czy „Not That Funny”.

Fleetwood Mac - trasa koncertowa 2018-2019

Zespół jest jednym z najpopularniejszych przedstawicieli soft rocka i nadal jest popularny - za sprawą mema utwór „Dreams” po 41 latach wrócił nawet na listy przebojów. Muzycy postanowili kuć żelazo póki gorące i zapowiedzieli światową trasę.

Jak na razie poznaliśmy daty koncertów w Ameryce Północnej. Pierwszy przystanek w ramach trasy odbędzie się 3 października 2018 w Tulsa w stanie Oklahoma.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Fleetwood Mac