01.08.2018 15:42

Flet z marchewki? Te instrumenty możecie wykonać sami w domu

Nie musicie wychodzić z domu, żeby stworzyć instrumenty. Od teraz muzykowanie może być naprawdę tanie.

Własnoręcznie wykonane instrumenty w domu
foto: kadr z wideo

Coraz więcej osób decyduje się na własnoręcznie robione rzeczy, jest to bowiem bardzo dobry sposób na odstresowanie. Dodatkowym plusem jest również fakt, że będziemy posiadać wyjątkową, jedyną w swoim rodzaju rzecz. DIY przeżywa prawdziwy rozkwit, każdy może być artystą i tworzyć dosłownie coś z niczego. Również dotyczy to fanów muzyki.

Konstruowanie instrumentów z dziwnych materiałów nie jest rzeczą nową - zapewne każdy w dzieciństwie bębnił w garnki czy wiadra. To jednak nic w porównaniu do tego, co zaraz zobaczycie. Otóż z rzeczy, które mamy w domu możemy stworzyć prawdziwe, muzyczne cudeńka - flet z marchewki, dudy z rękawiczek foliowych?

Własnoręcznie zrobione instrumenty w domowym zaciszu

Brzmi dziwnie, ale rzeczywiście jest to możliwe. W 5-minutowym nagraniu pokazano, jak można stworzyć w domu instrumenty i założyć swój własny zespół muzyczny, nie wydając zbyt dużo pieniędzy na instrumenty muzyczne.

DIY dla fanów muzyki

Co powiecie na instrumenty zrobione ze śmieci, kartonu czy betonu? Konstruktorzy wpadli nawet na pomysł, by stworzyć gitary ze starych belek z budynków. Dobrym materiałem jest też deskorolka, a starych pudełek na cygara nie warto wyrzucać, bo nadają się na pudło rezonansowe.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele