Floor Jansen: Moje słowa o Slayerze wyciągnięto z kontekstu

Aleksandra Degórska
07.12.2016 10:16
|north Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl; Caryca Pejnta

Metalowcy oburzyli się po tym, jak wokalistka Nightwish powiedziała, że nie przepada za Slayerem. Artystka postanowiła sprostować swoją wypowiedź.

Pewne zespoły w metalowej społeczności są uważane prawie za bogów i lepiej ich nie krytykować. Slayer należy właśnie do tej rangi. Nic zatem dziwnego, że Floor Jansen wypowiadając się negatywnie o tej kapeli naraziła się wielu metalowcom.

Wokalistka Nightwish w jednym z wywiadów została zapytana o najbardziej metalowe krążki w swojej kolekcji płyt. Jansen wymieniła Slayera i stwierdziła, że zespół jest po prostu nudny i koszmarny. Miała ona świadomość, że nie wypada jej tego mówić, ale była jej to prywatna opinia. Chyba jednak nie spodziewała się takiej wrzawy w momencie, gdy świat dowie się o jej opinii na temat Toma Arayi i jego kumpli.

Floor Jansen postanowiła jednak sprostować swoje słowa. Udostępniając na Instagramie zdjęcie odniosła się do skandalu, który niechcący wywołała. Postanowiła nieco wyjaśnić całą tę sytuację:

Mówiąc, że muzyka Slayera nie jest w moim stylu nie oznacza, że nie respektuję zespołu za to kim są ci muzycy i co stworzyli. Po prostu nie będę tego słuchać. Podejrzewam, że oni również nie będą słuchać mojej muzyki.

Wokalistce jest przykro, że jej wypowiedź stała się sensacją:

Mamy prawo do własnej opinii. Jednak to zdanie dotyczące moich metalowych albumów było wyjęte z kontekstu, rozdmuchane i wykorzystane do żałosnego „wywołania szoku”. Czy to oznacza, że następnym razem mam trzymać gębę na kłódkę? Nie. Czy to oznacza, że mam być obrażana przez tak wielu, których nie obraziłam? Nie... Nie lubię Slayera. Czy możemy na tym skończyć?

Zobaczcie, co jeszcze napisała Floor Jansen:

Stef Lach, który napisał informację na podstawie słów wokalistki odpiera zarzuty Jansen twierdząc, że pisząc artykuł postarał się oddać to, że Floor dała odpowiedź z przymrużeniem oka:

Przedstawiliśmy jasno, że cytat był w żartobliwym tonie i przypatrywaliśmy się biernie oryginalnemu artykułowi i kolejnym newsom. Nie zgadzamy się z tym, że komentarz Floor był wyjęty z kontekstu.

A jak Wy oceniacie słowa Floor Jansen?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.