29.12.2015 18:30

Floor Jansen: W Nightwish mogę być w 100% sobą

Dobra atmosfera w kapeli to klucz do sukcesu. Wiedzą o tym muzycy fińskiego zespołu...

Floor Jansen: W Nightwish mogę być w 100% sobą
foto: Cecil, CC-BY-SA-3.0

Grupa była zapracowana w 2015 roku, bowiem zajęła się promocją ostatniego krążka „Endless Forms Most Beautiful”, który ukazał się w marcu 2015. Koncerty spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony fanów, a bilety na te wydarzenia sprzedawały się jak świeże bułeczki.

Można byłoby zapytać, co wpływa na to, że grupa prze do przodu i nie zamierza nawet się zatrzymywać. Sami członkowie zespołu zauważają, że są w szczytowym momencie swojej kariery.

Podczas jednego z wywiadów, Tuomas Holopainen przyznał, że kapela rzeczywiście ma się czym pochwalić:

"

Tak właśnie uważam, jeśli chodzi o chemię w zespole i muzykę samą w sobie. Wykonując „The Greatest Show On Earth” na żywo i widząc te wszystkie telebimy, pirotechnikę i całe show – to jest rzeczywiście szczyt w karierze zespołu. "

Floor Jansen, która dołączyła do zespołu w 2013 roku, potwierdza jego słowa. Wokalistka stwierdziła, że jej życie dzięki Nightwish uległo zmianie i to na lepsze:

"

Wszystko się zmieniło. Ale odnalazłam się w grupie, gdzie mogę być w 100 % sobą. Czuję się doceniona. Mogę być zabawna i to pasuje do humoru reszty. Możemy z siebie cały czas żartować – co jest świetne. "

Dobra atmosfera w zespole korzystnie wpływa na twórczość kapeli. Wokalistka opowiadając o grupie ma uśmiech na twarzy, a jej słowa potwierdzają, że Nightwish jest w znakomitym momencie swojej kariery.

"

Czujesz się pewnie grając te numery tak, jak powinny być zagrane, opowiadasz historię w taki sposób, jak trzeba. To było od samego początku, gdy dołączyłam do kapeli. Sądzę jednak, że dorośliśmy do następnego poziomu. I tak jak wspomniał Tuomas, czujesz, że coś się dzieje w zespole, atmosfera jest naprawdę świetna. To niesamowite być częścią tego wszystkiego. "

Posłuchajcie, co jeszcze powiedzieli muzycy Nightwish:

Floor Jansen i Tuomas Holopainen odwiedzili również redakcję Antyradio.pl, by opowiedzieć o najnowszym krążku „Endless Forms Most Beautiful”, z którego pochodzą takie numery, jak chociażby „Élan” czy „Shudder Before the Beautiful”.

Nightwish zaplanował na 2016 rok kolejne koncerty, które ruszają już 7 stycznia. Zespół odwiedzi Europę, północną Amerykę, Rosję oraz liczne festiwale muzyczne.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Nightwish Floor Jansen Tuomas Holopainen