Floor Jansen: W Nightwish mogę być w 100% sobą

Aleksandra Degórska
29.12.2015 18:30
Floor Jansen: W Nightwish mogę być w 100% sobą Fot. Cecil, CC-BY-SA-3.0

Dobra atmosfera w kapeli to klucz do sukcesu. Wiedzą o tym muzycy fińskiego zespołu...

Grupa była zapracowana w 2015 roku, bowiem zajęła się promocją ostatniego krążka „Endless Forms Most Beautiful”, który ukazał się w marcu 2015. Koncerty spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony fanów, a bilety na te wydarzenia sprzedawały się jak świeże bułeczki.

Można byłoby zapytać, co wpływa na to, że grupa prze do przodu i nie zamierza nawet się zatrzymywać. Sami członkowie zespołu zauważają, że są w szczytowym momencie swojej kariery.

Podczas jednego z wywiadów, Tuomas Holopainen przyznał, że kapela rzeczywiście ma się czym pochwalić:

Tak właśnie uważam, jeśli chodzi o chemię w zespole i muzykę samą w sobie. Wykonując „The Greatest Show On Earth” na żywo i widząc te wszystkie telebimy, pirotechnikę i całe show – to jest rzeczywiście szczyt w karierze zespołu.

Floor Jansen, która dołączyła do zespołu w 2013 roku, potwierdza jego słowa. Wokalistka stwierdziła, że jej życie dzięki Nightwish uległo zmianie i to na lepsze:

Wszystko się zmieniło. Ale odnalazłam się w grupie, gdzie mogę być w 100 % sobą. Czuję się doceniona. Mogę być zabawna i to pasuje do humoru reszty. Możemy z siebie cały czas żartować – co jest świetne.

Dobra atmosfera w zespole korzystnie wpływa na twórczość kapeli. Wokalistka opowiadając o grupie ma uśmiech na twarzy, a jej słowa potwierdzają, że Nightwish jest w znakomitym momencie swojej kariery.

Czujesz się pewnie grając te numery tak, jak powinny być zagrane, opowiadasz historię w taki sposób, jak trzeba. To było od samego początku, gdy dołączyłam do kapeli. Sądzę jednak, że dorośliśmy do następnego poziomu. I tak jak wspomniał Tuomas, czujesz, że coś się dzieje w zespole, atmosfera jest naprawdę świetna. To niesamowite być częścią tego wszystkiego.

Posłuchajcie, co jeszcze powiedzieli muzycy Nightwish:

Floor Jansen i Tuomas Holopainen odwiedzili również redakcję Antyradio.pl, by opowiedzieć o najnowszym krążku „Endless Forms Most Beautiful”, z którego pochodzą takie numery, jak chociażby „Élan” czy „Shudder Before the Beautiful”.

Nightwish zaplanował na 2016 rok kolejne koncerty, które ruszają już 7 stycznia. Zespół odwiedzi Europę, północną Amerykę, Rosję oraz liczne festiwale muzyczne.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.