26.08.2016 09:11

Florence and the Machine „chce, żebyś tu był” w nowym utworze

Grupa udostępniła kawałek „Wish That You Were Here”, który znajdzie się na ścieżce dźwiękowej do najnowszego filmu Tima Burtona. 

Florence and the Machine „chce, żebyś tu był” w nowym utworze
foto: kadr z wideo

Utwór został specjalnie nagrany na potrzeby filmu „Osobliwy dom Pani Peregrine”. To ekranizacja książki Ransoma Riggsa z 2011 roku o tym samym tytule. Film opowie historię 16-letniego chłopca o imieniu Jacob Portman, który podąży za tajemniczą blondynką Emmą do zatopionego statku. Odkryje tam portal przenoszący go w czasie do 1940 roku. Tam właśnie pozna Panią Peregrine, która prowadzi sierociniec dla dzieci z magicznymi mocami.

Posłuchajcie kompozycji „Wish That You Were Here”.

Zarówno w 1. zwiastunie, jak i 2. trailerze filmu można zobaczyć Evę Green i Asę Butterfielda, którzy zagrali główne role. W obsadzie znaleźli się też Ella Purnell, Chris O'Dowd, Allison Janney, Terence Stamp, Rupert Everett, Judi Dench i Samuel L. Jackson. Światowa premiera dzieła odbędzie się 30 września 2016 roku, zaś produkcja do polskich kin trafi 7 października 2016 roku.

Wokalistka Florence Welch opowiedziała podczas konferencji prasowej, co w raz z Timem Burtonem chciała przekazać w utworze.

"

Ten kawałek jest dokładnie o tym, że miłość to tak naprawdę podróż pełna ryzyka. Podczas tras koncertowych żyje się w czymś na ksztat magicznej bezczasowej bańki, w które wszystkie dni zlewają się w jeden. To niesamowite, ale okupione dużym kosztem - musisz zostawić ludzi, których kochasz na rok czy nawet dwa lata. Czujesz, że mógłbyś zaśpiewać jakąś piosenkę i wierzysz, że wiatr zaniesie ją do tych osób w taki sposób, w jaki nie da się tego zrobić za pomocą smsów czy telefonów. Po prostu chcesz przesłać do nich miłość w inny sposób. "

To nie pierwszy raz, kiedy Florence and the Machine zgadza się na przygotowanie filmowych utworów. W 2012 roku zespół nagrał singiel „Breath of Life”, który promował film „Królewna Śnieżka i Łowca” w reżyserii Ruperta Sandersa. Z kolei na początku sierpnia 2016 kapela zaprezentowała EP-kę „Songs from Final Fantasy XV” nagraną na potrzeby piętnastej części gry o tym samym tytule.

Jak się Wam podoba nowy kawałek od Florence and the Machine?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Florence and the Machine