Florence and the Machine „chce, żebyś tu był” w nowym utworze

Justyna Kierzkowska
26.08.2016 09:11
Florence and the Machine „chce, żebyś tu był” w nowym utworze Fot. kadr z wideo

Grupa udostępniła kawałek „Wish That You Were Here”, który znajdzie się na ścieżce dźwiękowej do najnowszego filmu Tima Burtona. 

Utwór został specjalnie nagrany na potrzeby filmu „Osobliwy dom Pani Peregrine”. To ekranizacja książki Ransoma Riggsa z 2011 roku o tym samym tytule. Film opowie historię 16-letniego chłopca o imieniu Jacob Portman, który podąży za tajemniczą blondynką Emmą do zatopionego statku. Odkryje tam portal przenoszący go w czasie do 1940 roku. Tam właśnie pozna Panią Peregrine, która prowadzi sierociniec dla dzieci z magicznymi mocami.

Posłuchajcie kompozycji „Wish That You Were Here”.

Zarówno w 1. zwiastunie, jak i 2. trailerze filmu można zobaczyć Evę Green i Asę Butterfielda, którzy zagrali główne role. W obsadzie znaleźli się też Ella Purnell, Chris O'Dowd, Allison Janney, Terence Stamp, Rupert Everett, Judi Dench i Samuel L. Jackson. Światowa premiera dzieła odbędzie się 30 września 2016 roku, zaś produkcja do polskich kin trafi 7 października 2016 roku.

Wokalistka Florence Welch opowiedziała podczas konferencji prasowej, co w raz z Timem Burtonem chciała przekazać w utworze.

Ten kawałek jest dokładnie o tym, że miłość to tak naprawdę podróż pełna ryzyka. Podczas tras koncertowych żyje się w czymś na ksztat magicznej bezczasowej bańki, w które wszystkie dni zlewają się w jeden. To niesamowite, ale okupione dużym kosztem - musisz zostawić ludzi, których kochasz na rok czy nawet dwa lata. Czujesz, że mógłbyś zaśpiewać jakąś piosenkę i wierzysz, że wiatr zaniesie ją do tych osób w taki sposób, w jaki nie da się tego zrobić za pomocą smsów czy telefonów. Po prostu chcesz przesłać do nich miłość w inny sposób.

To nie pierwszy raz, kiedy Florence and the Machine zgadza się na przygotowanie filmowych utworów. W 2012 roku zespół nagrał singiel „Breath of Life”, który promował film „Królewna Śnieżka i Łowca” w reżyserii Ruperta Sandersa. Z kolei na początku sierpnia 2016 kapela zaprezentowała EP-kę „Songs from Final Fantasy XV” nagraną na potrzeby piętnastej części gry o tym samym tytule.

Jak się Wam podoba nowy kawałek od Florence and the Machine?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.