09.04.2015 16:01

Florence and the Machine o destrukcji w nowym utworze

„Ship To Wreck” to kolejny kawałek Florence and the Machine promujący płytę „How Big, How Blue, How Beautiful”. Posłuchajcie!

Florence and the Machine o destrukcji w nowym utworze
foto: East News

Premiera trzeciego studyjnego krążka brytyjskiego zespołu odbędzie się już 1 czerwca 2015 roku. Tymczasem Florence and the Machine rozbudza apetyt słuchaczy na album udostępniając kolejny kawałek pochodzący z płyty. Sprawdźcie, jak brzmi „Ship To Wreck”!

Czym zainspirowała się wokalistka, Florence Welch, przy tworzeniu tej piosenki?

"

Myślałam o swojej destrukcyjnej stronie. Kiedy trwasz w tej wichurze, często wszystko kończy się niszczeniem rzeczy, które się kocha. "

Artystka opowiedziała także, czego możemy spodziewać się po nowym krążku. Będzie poetycko...

"

Dotychczas proces tworzenia osadzałam na fantazji, na metaforach. Tym razem utwory oparte są na rzeczywistości. „Ceremonials” skoncentrowany był na motywie śmierci i wody, wizji ucieczki, transcendencji i śmierci – nowy album jest o próbie nauki tego, jak żyć i jak kochać świat, zamiast starać się z niego uciec. To nieco przerażające, bo nie mam zamiaru już za niczym się skrywać, mimo że zawsze wydawało mi się, że jest to konieczne. "

Pogłoski o pojawieniu się kolejnego albumu Florence and the Machine pojawiały się już od dłuższego czasu... 9 lutego 2015 roku w Londynie grupa dała prywatny koncert. Muzycy zaprezentowali wybrańcom wszystkie kompozycje z nowej płyty.

Tracklista:

 1. Ship To Wreck
 2. What Kind Of Man
 3. How Big How Blue How Beautiful
 4. Queen Of Peace
 5. Various Storms & Saints
 6. Delilah
 7. Long & Lost
 8. Caught
 9. Third Eye
 10. St Jude
 11. Mother
ArticleSharedImage-47481
Magda Słomka
Tagi: Rock News Florence and the Machine