13.08.2016 11:48

Florence and the Machine w 3 utworach z gry Final Fantasy XV

Brytyjski zespół przygotował aż trzy kompozycje do najnowszej superprodukcji firmy Square Enix. Możecie już posłuchać wszystkich z nich.

Florence and the Machine w 3 utworach z gry Final Fantasy XV
foto: Retna / Photoshot / Reporter / East News

W marcu 2016 roku mogliśmy zobaczyć zwiastun gorąco wyczekiwanej gry Final Fantasy XV, w którym pojawiła się już muzyka Florence Welch. Wówczas zaprezentowała własną interpretację znanego szlagieru „Stand by Me” z repertuaru Bena E. Kinga. Okazuje się, że to wcale nie jedyny kawałek, który rudowłosa wokalistka przygotowała na potrzeby jRPG.

Florence and the Machine wydał całą EP-kę pod wszystko mówiącym tytułem „Songs from Final Fantasy XV”, która jest już dostępna w serwisach streamingowych. Oprócz wspomnianego coveru znalazły się na niej premierowe autorskie kompozycje „Too Much Is Never Enough” i „I Will Be”. Producentem nagrań jest Emile Haynie.

Nowych utworów możecie posłuchać poniżej:

Podniosły styl przygotowanych na potrzeby gry kawałków nie tylko doskonale wpisuje się w estetykę kojarzoną z serią Final Fantasy, lecz także nie powinien zawieść fanów Florence. W aranżacjach nie brakuje harfy, fletu i odrealnionych klawiszy, a nad wszystkim unosi się charakterystyczny głos wokalistki.

Artystka podzieliła się własnymi odczuciami na temat serii Final Fantasy na swoim oficjalnym Twitterze:

"

Zawsze postrzegałam serię Final Fantasy jako piękne i pomysłowe gry, więc nie wydaje mi się, abym mogła trafić lepiej. Praca nad innymi grami nie miałaby sensu. W pewien sposób krajobraz Final Fantasy i mój własny bardzo do siebie pasują: są wyimaginowane, piękne i epickie. Słuchałam w radiu 2-godzinnego programu o muzyce klasycznej w grach video. Był bardzo inspirujący i pokazał mi ogrom muzyki, o której nie miałam pojęcia. To było fascynujące, te dźwięki były niesamowicie piękne i pełne emocji. To był dla mnie znak, co sama mogę osiągnąć na tej płaszczyźnie. "

Gra Final Fantasy XV ukaże się 30 września 2016 roku na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Produkcja będzie powiązana z cyklem Fabula Nova Crystallis Final Fantasy, w skład którego wchodzą gry spod znaku Final Fantasy XIII oraz Final Fantasy Type-0. Piętnastą część serii ma charakteryzować mroczniejsza atmosfera i bardziej realistyczna estetyka niż w poprzednich odsłonach.

Jak Wam się podobają nowe kawałki Florence?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Florence and the Machine