09.07.2018 12:05

Folkrockowy zespół odwołał koncert, bo ktoś wniósł na salę broń

Zespół przeprosił fanów, ale musiał odwołać występ, bowiem sytuacja nie wyglądała zbyt dobrze.

Koncert rockowy
foto: shutterstock.com

Amerykańska grupa folkrockowa The Avett Brothers odwołała swój wyprzedany koncert w Troutdale w stanie Oregon, który miał się odbyć 7 lipca 2018. Na sali pojawiła się osoba z bronią. Zespół w swoim oświadczeniu zdradził, że przy wykrywaczu metali okazało się, że pewien mężczyzna ma przy sobie broń. Osoba twierdziła, że jest pozastanowym policjantem i pokazała odznakę.

Jednak, gdy ochrona zgłosiła się w tej sprawie do menedżera, żeby sprawdzić, czy rzeczywiście mężczyzna pracuje w policji, podejrzany zlekceważył polecenie ochrony i poszedł w stronę publiczności. Pomimo tego, że ochrona dokładnie sprawdziła salę, nie była w stanie go znaleźć i w konsekwencji koncert się nie odbył.

Broń na koncercie folkrockowców 

Zespół wyjaśnił całą tę sytuację i poprosił o zrozumienie:

"

Przykro nam, że do tego doszło, ale nie żałujemy, że podjęliśmy taką decyzję, która pomogła w zapewnieniu bezpieczeństwa naszym fanom. "

The Avett Brothers już zapowiedział, że postara się zagrać koncert w tym mieście najszybciej jak to tylko możliwe.

Bezpieczeństwo na festiwalach muzycznych

Niestety co rusz pojawiają się informacje o tragediach, które mają miejsce na festiwalach muzycznych. W 2017 córka brytyjskiego aktora, Johna Michiego, została zamordowana na festiwalu muzycznym, natomiast 17 czerwca 2018 Firefly Festival w Dover w stanie Delaware znaleziono ciało 20-letniej dziewczyny. Natomiast na muzycznym festiwalu w Holandii bus wjechał w festiwalowiczów. Niestety jedna osoba zginęła.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News