10.01.2020 15:42

Foo Fighters, Beck, Chris Martin i inni zagrają koncert ku pamięci Prince'a

Członkowie grupy Foo Fighters, Chris Martin, Beck, John Legend czy Alicia Keys pojawią się na jednej imprezie, aby uczcić pamięć Prince'a.

Prince
foto: ASSOCIATED PRESS/East News

Dwa dni po ceremonii rozdania nagród Grammy 2020 odbędzie się specjalny koncert "Let's Go Crazy: The Grammy Salute to Prince" towarzyszący imprezie. Jak można domyslić się z nazwy, będzie to wydarzenie upamiętniające zmarłego w 21 kwietnia 2016 roku legendarnego wokalisty. 28 stycznia 2020 roku na scenie pojawi się zespół Prince'a - The Revolution, Foo Fighters, Chris Martin z Coldplay, St. Vincent, John Legend, Alicia Keys i inni. 

Koncert ku pamięci Prince'a. Kto zagra?

Jak czytamy na stronie wydarzenia, muzycy zaprezentują własne interpretacje kompozycji Prince'a. Dyrektorem muzycznym przedsięwzięcia ma zostać Sheila E., która współpracowała z Princem za jego życia, która udzieliła wywiadu magazynowi "Rolling Stone".

"

Jestem zaszczycona, że mogę to zrobić z wielu powodów. Żeby móc świętować dokonania drogiego mi przyjaciela. Bycie dyrektorką muzyczną oraz częścią tego wydarzeni to dla mnie coś niesamowitego. "

Koncert Nirvany
Koncert Nirvany
Przeczytaj także Córka Dave'a Grohla skradła show Nirvanie. Posłuchaj jej wykonania "Heart-Shaped Box"

Kobieta przyznała również, że materiału Prince'a spokojnie starczyłoby na tygodniowe wydarzenie, niestety muzycy będą musieli zmieścić się w znacznie krótszym czasie. Ze sceny będzie można usłyszeć nowe wersje zarówno największych hitów jak i numerów, które aż tak nie zapadły światu w pamięci. Koncert obejmie różne epoki działania artysty. 

Zobacz też: 35 niepublikowanych utworów Prince'a doczeka się wydania

Tagi: Rock News Foo Fighters Prince