Foo Fighters, Beck, Chris Martin i inni zagrają koncert ku pamięci Prince'a

10.01.2020 15:42
Foo Fighters, Beck, Chris Martin i inni zagrają koncert ku pamięci Prince'a Fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Członkowie grupy Foo Fighters, Chris Martin, Beck, John Legend czy Alicia Keys pojawią się na jednej imprezie, aby uczcić pamięć Prince'a.

Dwa dni po ceremonii rozdania nagród Grammy 2020 odbędzie się specjalny koncert "Let's Go Crazy: The Grammy Salute to Prince" towarzyszący imprezie. Jak można domyslić się z nazwy, będzie to wydarzenie upamiętniające zmarłego w 21 kwietnia 2016 roku legendarnego wokalisty. 28 stycznia 2020 roku na scenie pojawi się zespół Prince'a - The Revolution, Foo Fighters, Chris Martin z Coldplay, St. Vincent, John Legend, Alicia Keys i inni. 

Koncert ku pamięci Prince'a. Kto zagra?

Jak czytamy na stronie wydarzenia, muzycy zaprezentują własne interpretacje kompozycji Prince'a. Dyrektorem muzycznym przedsięwzięcia ma zostać Sheila E., która współpracowała z Princem za jego życia, która udzieliła wywiadu magazynowi "Rolling Stone".

Jestem zaszczycona, że mogę to zrobić z wielu powodów. Żeby móc świętować dokonania drogiego mi przyjaciela. Bycie dyrektorką muzyczną oraz częścią tego wydarzeni to dla mnie coś niesamowitego.

Przeczytaj także

Kobieta przyznała również, że materiału Prince'a spokojnie starczyłoby na tygodniowe wydarzenie, niestety muzycy będą musieli zmieścić się w znacznie krótszym czasie. Ze sceny będzie można usłyszeć nowe wersje zarówno największych hitów jak i numerów, które aż tak nie zapadły światu w pamięci. Koncert obejmie różne epoki działania artysty. 

Zobacz też: 35 niepublikowanych utworów Prince'a doczeka się wydania

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.