Foo Fighters dostanie niespodziankę od polskich fanów
Justyna Kierzkowska
14.10.2015 14:29
Foo Fighters dostanie niespodziankę od polskich fanów Fot. Newspix / Rex Features/ East News

Wielbiciele grupy założonej przez Dave'a Grohla szykują się na koncert muzyków w Krakowie. Jakie akcje przygotowują fani?

Zespół Foo Fighters wystąpi w krakowskiej Tauron Arenie 9 listopada 2015 roku. Z tej okazji grupa Foo Fighters Crew Poland postanowiła przygotować coś specjalnego, w czym będą mogli uczestniczyć widzowie zgromadzeni w hali widowiskowo-sportowej.

Ismeril, administratorka polskiego fanclubu Foo Fighters wyjaśniła, że fani trzech polskich stron fanowskich na Facebooku, dotyczących zespołu, postanowili zebrać się razem, stworzyć nowy projekt i „dać ludziom jak najwięcej frajdy”.

Przygotowujemy 14 tysięcy kartek-ulotek, które zostaną rozdane publiczności. Goście na płycie dostaną czerwone, a ci na trybunach białe. Gdy zespół wyjdzie na scenę, a kurtyna podjedzie do góry, muzycy zobaczą wielką biało-czerwoną flagę na dzień dobry.

Ale to niejedyna akcja, którą szykują fani. W czasie utworu „Learn to Fly” uczestnicy mają rzucać samolocikami zrobionymi z otrzymanych kartek, a podczas „Big Me” zaświecić światełkami.

Foo Fighters Crew Poland przygotował także niespodziankę, która trafi bezpośrednio w ręce zespołu. Ismeril przyznała, że przysporzyło to o wiele więcej kłopotów.

Z tym był problem, bo co im można dać? Ciągle dostają jakieś flagi, koszulki, bębny... to takie oklepane. A my chcielibyśmy by ich zatkało. By Polska wryła się w ich pamięć i by na kolejny koncert nie trzeba było czekać kolejne 19 lat. (...) I w końcu nas olśniło. Gra! Zrobimy im grę planszową!

Wiemy już jak będzie wyglądać wierzch pudełka...

Pudełko Fot. foto: materiały prasowe

... oraz fragment planszy, na której - na co liczą fani - zagrają muzycy.

Plansza - fragment Fot. foto: materiały prasowe

Grupa przygotowała też specjalne karty, które będą niezbędne w czasie gry. Znajdą się na nich elementy charakterystyczne dla naszego kraju.

Karty FF Fot. foto: materiały prasowe

Ismeril podkreśla, że „wszystko idzie zgodnie z planem i chociaż każdy jest zabiegany, zmęczony i zdenerwowany to jednak widzi pozytywne reakcje ludzi”. Członkowie Foo Fighters Crew zapraszają też wszystkich fanów na after party do jednego z krakowskich klubów, w którym do samego rana będzie grała muzyka Foo Fighters. 

Nie jest to pierwsza akcja wielbicieli grupy. W maju 2015 roku Ismerlil miała okazję polecieć do Stanów Zjednoczonych na koncert Chevy Metal i wręczyć muzykom niespodzianki przygotowane przez Polaków. 

Grupa Dave'a Grohla zagrała już kiedyś w Polsce. W 1996 roku zespół promował swoją debiutancką płytę, zatytułowaną po prostu „Foo Fighters”. Założyli wtedy białe koszule i zagrali set na molo w Sopocie. Muzycy zdążyli od tego czasu wydać 7 studyjnych płyt i w 2015 roku świętują 20-lecie istnienia.

Jak Waszym zdaniem na prezent zareaguje Foo Fighters?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.