14.10.2015 14:29

Foo Fighters dostanie niespodziankę od polskich fanów

Wielbiciele grupy założonej przez Dave'a Grohla szykują się na koncert muzyków w Krakowie. Jakie akcje przygotowują fani?

Foo Fighters dostanie niespodziankę od polskich fanów
foto: Newspix / Rex Features/ East News

Zespół Foo Fighters wystąpi w krakowskiej Tauron Arenie 9 listopada 2015 roku. Z tej okazji grupa Foo Fighters Crew Poland postanowiła przygotować coś specjalnego, w czym będą mogli uczestniczyć widzowie zgromadzeni w hali widowiskowo-sportowej.

Ismeril, administratorka polskiego fanclubu Foo Fighters wyjaśniła, że fani trzech polskich stron fanowskich na Facebooku, dotyczących zespołu, postanowili zebrać się razem, stworzyć nowy projekt i „dać ludziom jak najwięcej frajdy”.

"

Przygotowujemy 14 tysięcy kartek-ulotek, które zostaną rozdane publiczności. Goście na płycie dostaną czerwone, a ci na trybunach białe. Gdy zespół wyjdzie na scenę, a kurtyna podjedzie do góry, muzycy zobaczą wielką biało-czerwoną flagę na dzień dobry. "

Ale to niejedyna akcja, którą szykują fani. W czasie utworu „Learn to Fly” uczestnicy mają rzucać samolocikami zrobionymi z otrzymanych kartek, a podczas „Big Me” zaświecić światełkami.

Foo Fighters Crew Poland przygotował także niespodziankę, która trafi bezpośrednio w ręce zespołu. Ismeril przyznała, że przysporzyło to o wiele więcej kłopotów.

"

Z tym był problem, bo co im można dać? Ciągle dostają jakieś flagi, koszulki, bębny... to takie oklepane. A my chcielibyśmy by ich zatkało. By Polska wryła się w ich pamięć i by na kolejny koncert nie trzeba było czekać kolejne 19 lat. (...) I w końcu nas olśniło. Gra! Zrobimy im grę planszową! "

Wiemy już jak będzie wyglądać wierzch pudełka...

Pudełko

... oraz fragment planszy, na której - na co liczą fani - zagrają muzycy.

Plansza - fragment

Grupa przygotowała też specjalne karty, które będą niezbędne w czasie gry. Znajdą się na nich elementy charakterystyczne dla naszego kraju.

Karty FF

Ismeril podkreśla, że „wszystko idzie zgodnie z planem i chociaż każdy jest zabiegany, zmęczony i zdenerwowany to jednak widzi pozytywne reakcje ludzi”. Członkowie Foo Fighters Crew zapraszają też wszystkich fanów na after party do jednego z krakowskich klubów, w którym do samego rana będzie grała muzyka Foo Fighters. 

Nie jest to pierwsza akcja wielbicieli grupy. W maju 2015 roku Ismerlil miała okazję polecieć do Stanów Zjednoczonych na koncert Chevy Metal i wręczyć muzykom niespodzianki przygotowane przez Polaków. 

Grupa Dave'a Grohla zagrała już kiedyś w Polsce. W 1996 roku zespół promował swoją debiutancką płytę, zatytułowaną po prostu „Foo Fighters”. Założyli wtedy białe koszule i zagrali set na molo w Sopocie. Muzycy zdążyli od tego czasu wydać 7 studyjnych płyt i w 2015 roku świętują 20-lecie istnienia.

Jak Waszym zdaniem na prezent zareaguje Foo Fighters?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Foo Fighters