20.11.2017 11:09

Foo Fighters i Guns N' Roses w muzycznym hołdzie dla Malcolma Younga

Artyści byli poruszeni wieścią o śmierci gitarzysty AC/DC i zadedykowali dla niego utwory podczas swoich koncertów.

Foo Fighters i Guns N' Roses w muzycznym hołdzie dla Malcolma Younga
foto: kadr z wideo

18 listopada 2017 zmarł gitarzysta Malcolm Young. W 2014 roku muzyk zawiesił swoją działalność ze względu na udar mózgu, który doprowadził do demencji. Kilka godzin po informacji o jego śmierci Guns N' Roses, jak również Foo Fighters postanowili złożyć muzyczny hołd zmarłemu muzykowi AC/DC.

Foo Fighters podczas występu na Corona Capitol Festival w ramach bisu wykonał utwór „Let There Be Rock”, który pochodzi z 1977 roku. Dave Grohl zapowiedział, że zespół wykona rockowy numer dla Malcolma i za muzykami na ekranie wyświetlono zdjęcie muzyka.

Posłuchajcie, jak kapela zaprezentowała się w repertuarze AC/DC:

Natomiast Guns N' Roses podczas występu w Sacramento. Axl Rose zadedykował utwory dla Malcolma Younga, gdy Slash tymczasem grał fragment numeru Alice Coopera „Only Women Bleed”. Zespół wykonał dla zmarłego muzyka „Knockin' on Heaven's Door” Bob Dylan oraz „Whole Lotta Rosie” AC/DC.

Slash tak wypowiedział się na temat gitarzysty:

"

Malcolm Young był jednym z najlepszych rytmicznych gitarzystów w historii rocka. Był dobrym twórcą piosenek i miał świetny etos pracy. Byłem w trasie AC/DC Stiff Upper Lip. Poznałem Malcolma, który był naprawdę fajnym, rzeczowym facetem. Cała rockowa społeczność jest rozbita przez jego śmierć. "

Gitarzysta oczywiście ma rację, bowiem wielu muzyków podzieliło się swoimi wspomnieniami oraz rozmyśleniami na temat twórczości AC/DC na serwisach społecznościowych, gdy tylko dowiedzieli się o śmierci Malcolma.

Guns N' Roses w 2018 roku zagra koncert w Polsce. 9 lipca 2018 Axl, Slash i pozostali muzycy zagrają na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Foo Fighters AcDc Guns N Roses