17.10.2014 10:38

Foo Fighters inspiruje się Chicago

Dzień przed premierą serialu „Sonic Highways” Foo Fighters ujawnił pierwszy utwór z nadchodzącej płyty o tym samym tytule. Jak może brzmieć piosenka o Wietrznym Mieście?

Foo Fighters inspiruje się Chicago
foto: remixyourface, CC BY 2.0

W każdym z 8 odcinków serialu HBO Dave Grohl z ekipą odwiedza jedno z amerykańskich miast. Poznaje ich muzykę, a na końcu wchodzi do miejscowego studia i nagrywa piosenkę zainspirowaną tym miastem.

Otwierający płytę „Sonic Highways” utwór „Something from Nothing” zainspirowany został Chicago. Swoją premierę na antenie Antyradia miał w „Kasprologii”.

- - : - - / - - : - -

Sam tytuł i słowa „Here lies a city on fire… it started with a spark, and burned into the dark” nawiązują do wielkiego pożaru miasta w październiku 1871 roku. W ciągu trzech dni ogień doszczętnie strawił ogromną część miasta.

Właśnie w Wietrznym Mieście toczy się również akcja 1. odcinka serialu, którego emisja już 17 października 2014 roku. Tego samego dnia na fanpage’u HBO na Facebooku o 23:59 EST (o 6:59 rano 18 października polskiego czasu) Foo Fighters po raz pierwszy na żywo wykona „Something from Nothing”.

Serial emitowany będzie do grudnia. Album „Sonic Highways” będzie miał premierą mniej więcej w połowie – 10 listopada 2014 roku.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Radio News Foo Fighters