Foo Fighters ma 5 nowych utworów

Robert Skowronski
11.10.2015 12:19
Foo Fighters ma 5 nowych utworów Fot. kadr z wideo

Tak przynajmniej powiedział Dave Grohl podczas koncertu jego zespołu w Zilker Park w Austin City. Niestety, ale zgromadzona publiczność nie dostała możliwości wysłuchania nowego materiału.

W początkach kariery Foo Fighters wydawał płyty średnio co dwa lata. Później odstępy czasu zaczęły się zwiększać. Najdłużej fani musi czekać na następcę albumu „Echoes, Silence, Patience & Grace”, bo aż cztery lata.

Ostatnie wydawnictwo zespołu „Sonic Highways” ujrzało światło dzienne w 2014 roku. Już niedługo zrywając kolejne kartki kalendarza dojdziemy do początku 2016 roku. Czy wtedy też będziemy mogli posłuchać nowego albumu Foo Fighters? Tego nie wiadomo, ale zespół ma już podobno gotowych pięć nowych utworów.

Podczas występu grupy w Teksasie, Dave Grohl poinformował, że w noc poprzedzającą koncert muzycy zarejestrowali garść premierowego materiału:

To nie nasz pierwszy raz w pięknym mieście Austin. Niech Wam coś powiem... jesteśmy tu po to, by zagrać tyle utworów, ile tylko zdołamy. Jesteśmy zespołem od 20 lat, więc mamy tego całkiem sporo. Raz na jakiś czas staramy się zrobić jakąś niespodziankę. Wiecie co zrobiłem ostatniej nocy? Nagrałem pieprzoną piosenkę w Waszym pięknym mieście. Dodam jeszcze, że... nagraliśmy pięć cholernych piosenek ostatniego wieczoru.

Następnie wokalista wyznał, że wpadł na znajomego, którego nie widział od 16 lat. Razem z nim zaśpiewał w harmonii nowy kawałek Foo Fighters. Grohlowi tak to wykonanie przypadło do gustu, że postanowił razem z nim zarejestrować partie wokalne. Tym starym kumplem okazał się być Ben Kweller, który dołączył do Foo Fighters na scenie, by wspólnie odegrać numer „Big Me”.

Posłuchajcie przemowy Dave'a Grohla i subtelnej wersji kawałka z pierwszej płyty kapeli:

Po wszelkich ukłonach w stronę fanów w postaci zaproszenia na scenę Jacka Blacka, muzyków Queen i Led Zeppelin czy Chada Smitha. Czekamy aż zespół sprawi nam niespodziankę poprzez zaprezentowanie premierowych kawałków.

Zacieracie już ręce na nowy album Foo Fighters?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.